Den OVV publiceerde op 16 sprokkelmaand eentje rapport overheen den vraag hoe den Nederlandse overheid den coronapandemie heeft aangepakt. Den slotbeschouwing luidt dat Nederland onvoldoende voorbereid wasgoed op eentje grootschalige uitbraak van ie virus. Te den verpleeghuizen heeft zichzelf eentje ‘stille ramp’ voltrokken; wijd den tweede van den coronasterfte te 2020 vond positie te dit instellingen. Zowel concludeert den OVV dat den overheid zichzelf (te) lang heeft gestructureerd op den bestrijding van ie virus plus er te weinig rekening is gehouden met den maatschappelijke resultaten van ie coronabeleid.   

Weinig beschermingsmiddelen

“Den coronapandemie heeft zorgbreed eentje enorme impact gehad. Daarom verbaast ie den Nederlandse ggz dat den OVV zichzelf concentreert op maar één van den vele betrokken sectoren, hoe vitaal diegene sector zowel is”, meldt de Nederlandse ggz op haar webstek. “Want zowel te den geestelijke gezondheidzorg waren er eerst veel te weinig beschermingsmiddelen vacant voordat ie personeel, waardoor zij vaak onbeschermd den somwijlen intensieve zorg hebben willen leveren.”

Daarnaast wasgoed den ggz te eerste instantie noch meegenomen te den vaccinatiestrategie. “Toch heeft ie personeel te den ggz alle zeilen bijgezet wegens ervoor te zorgen dat treatment plus begeleiding van patiënten zoveel mogelijk kon blijven volharden. Dat verdient toegeving plus daarom zullen den ggz willen wordt opgenomen te den evaluatie”, reageert den branchevereniging. Daarbij had plus heeft den pandemie enorme resultaten op den mentale weerbaarheid van den populatie plus vooral op diegene van jongeren.   

Perspectief andere sectoren meenemen

Den OVV schenken te ie rapport aan dat den te leren lessen voordat den verpleeghuizen mogelijk zowel van bij zijn voordat andere groepen kwetsbaren, zoals diegene te den thuiszorg, den ggz of den gehandicaptenzorg. “Onze oproep is wegens dit sectoren plus hun specifieke perspectief expliciet mee te nemen te den evaluaties. Wij hebben dit signaal tijdelijk aan den OVV meegegeven”, aldus den Nederlandse ggz.