Den afgelopen vijf klas zijn den wachtlijsten ter den (kindertijd)ggz dolletjes maar toegenomen

Op zaterdag 30 oktober van 12:00 totdat 15:00 uur organiseert MIND – vaderlands pensioenfonds voordat mentale gezondheid – voordat den vijfde keer haar event Last Man Standing. Tijdens dit event staan honderden mensen letterlijk én grote op voordat jongeren met psychische problemen. Dit uitvoeren zij doorheen 3 uur lang op eentje verhoging te staan op den hoofdlocatie ter Mokum, plus zowel ter Utrecht, Nijmegen, Groningen plus op vele zelfgekozen locaties doorheen ie hele land. Alle deelnemers zijn met mekaar verbonden via eentje interactieve livestream.

Den afgelopen vijf klas zijn den wachtlijsten ter den (kindertijd)ggz dolletjes maar toegenomen. Plus zo zowel ie tal jongeren met psychische problemen. Vorig klas waren dit er nog één op den vijf, dit klas wasgoed zelfs 1 op den 4 jongvolwassenen (tussen den 18 plus 25 klas) psychische ziekjes (CBS). Eentje vitaal portie van den jongeren durft hier noch overheen te praten. Na alle mededelingen óver jongeren plus den psychische problemen diegene onder hun toenemen, staan zaterdag 30 oktober vele jongeren zelf op wegens te toestaan horen dat nú moeten wordt ingegrepen. Wegens den versterking te uitvallen, moeten volgens MIND wordt geïnvesteerd ter ie voorkómen van psychische klachten. Elke scholier moeten bijvoorbeeld lesuur krijgen overheen mentale gezondheid plus er moeten eentje preventieakkoord mentale gezondheid komen met erin duurzame afspraken. Dat den urgentie wordt gevoeld, blijkt uit den haastigheid 500 deelnemers aan Last Man Standing, waaronder zowel psychiaters plus andere behandelaren.

Voorzieningen bieden voordat plus doorheen jongeren
MIND-directeur Marjan ter Avest: “Tijdig praten overheen jouw problemen plus zowel werkster vragen voorkómt dat problemen slechter wordt. Precies nu den klachten sinds corona zijn toegenomen, moeten mentale gezondheid huis bespreekbaar wordt. Plus nu diegene rondborstigheid enigszins toeneemt, willen wij voorzieningen bieden waar jongeren terecht kunnen. Laagdrempelige contactmogelijkheden diegene erop hun voetstappen, waar zij hun vertelsel kunnen porties, herkenning vinden plus zichzelf veilig voelen. Denken aan lessen plus voorlichting ter ie onderwijs, inloopcentra voordat plus doorheen jongeren ter iedere gemeente, den potentie totdat laagdrempelige werkster zonder wachttijd plus eentje online verhoging met kennisoverdracht plus voeling voordat elke junior ter Nederland.” Voordat dit alles gaat MIND tijdens Last Man Standing met zoveel mogelijk mensen staan plus poen inzamelen, wegens te toestaan zien dat geen enkele junior er dolletjes voordat staat. Den profijt gaat onder meer zoals projecten mits den MIND Young Academy [1] plus den MIND Young Studio [2].

Vitaal intu van saamhorigheid plus steunpilaar
Den sterkte van Last Man Standing is ie saamhorigheidsgevoel dat deelnemers geoefend mits zij met mekaar staan plus hun vertelsel vergeten kunnen aan alle deelnemers of aan mensen met wie zij samen staan. Op dit dag staat niemand er dolletjes voordat.

Eentje van den deelnemers schreef: “Meer plus meer realiseer ik mij dat wij met z’n allen toestaan zien dat geestelijke gezondheid geen zwakte is. Want wij staan ginder, met z’n allen, ontzettend sterk plus kloekmoedig te zijn. Last Man Standing is eentje prachtige vergelijking voordat hoe wij wegens kunnen gaan met psychische gezondheid. Zelf, maar zowel zeker den vennootschap. Hoe wij voorts kunnen loeren dan den ziekte plus kunnen zien dat er sterkte, positiviteit, steunpilaar plus liefde is”.

Meer kennisoverdracht overheen Last Man Standing is te vinden op www.lastmanstanding.nl

[1] www.mindyoungacademy.nl
[2] https://mindyoung.nl/projecten-en-campagnes/mind-young-studio

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den informatiebron plus/of aanbieder voordat meer kennisoverdracht overheen dit bulletin. Nieuwsbericht vermag veranderen, gebreken of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plus rapporteer a.u.b. berichten, reacties plus/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien afwezig …

Naam schrijver plus/of herschrijven doorheen: MIND / Saskia Oskam
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Informatiebron erop dit wetsartikel: : MIND
Watten is den URL erop dit informatiebron?: https://lastmanstanding.doemeemetmind.nl/
Originele waardigheidstitel: Te intact Nederland wordt noodklok sound voordat mentale gezondheid jongeren
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers, Mantelzorgers, Studenten
Datum: 2021-10-21