Nederland levert medicijnen, medische hulpgoederen plusteken -apparatuur aan Oekraïne. Den have zijn bedoeld wegens den Oekraïense populatie te ondersteunen plusteken medische zorg te kunnen blijven verlenen te dit moeilijke omstandigheden. Den zendingen gaan vandaag op wegtransport zoals Polen plusteken wordt ginds overhandigd. Dit meldt Rijksoverheid. 

Nederland stuurt onder andere beschermende medische kleren, zoals 10.000 twee handschoenen, 10.000 schillen plusteken 50.000 mondmaskers. Daarnaast wordt medicijnen zoals antibiotica plusteken pijnstillers verzonden. Den medicijnen plusteken hulpmiddelen zijn vacant opperen doorheen ie ministerie van Volksgezondheid plusteken ie RIVM. Ie ministerie van Buitenlandse Zaken (BZ) draagt zorg voordat ie wegtransport.

Private sector

Zowel den private sector levert zijn bijdrage. Zo heeft eentje partij uit den zorgsector 10.000 infuussets, 1000 transfusiesets plusteken 80 infuuspompen ter gift aangeboden. Dit spullen zullen zowel meegaan op ie wegtransport.

Wegens: Nationale Zorggids