Ie veel nieuwe coronagevallen te Nederland daalt snel, den top van den Omikrongolf is geweest, maar op den Europese coronakaart is dat donderdag nog immer noch te zien. Voordat den zestiende week op rij staan alle provincies op donkerrood, ie voornaamst waarschuwingsniveau. Ene stap omlaag is voorlopig nog veraf weg.

Friesland is den grootste haardstede van Nederland. Ter den afgelopen twee kalenderweken zijn ginder 4974 op elke 100.000 inwoners positief getest, verklarend één op elke twintig Friezen. Dat is 45 procent minder dan op ie totaalbeeld van vorige week. Friesland staat op den tiende positie van den wekelijkse ranglijst van den Europese gezondheidsdienst ECDC.

Groningen plus Drenthe

Groningen plus Drenthe hebben zoals verhouding zowel veel bevestigde besmettingen, hoewel ie veel positieve tests zowel ginder daalt. Via den Omikrongolf waren den noordelijke provincies totdat nu toe uitgerekend redelijk gespaard gebleven. Ter den surplus van Europa wordt den toegangsbewijs iets minder vurig. Van den 215 regio’s staan dertien op stopteken. Den Franse regio Mayotte is indien enige groenkleurig.

Den Europese gezondheidsdienst ECDC maakt elke donderdag een kaart overheen den stand van den plaag te Europa. Alle regio’s tinten groenkleurig, oranje, stopteken of donkerrood, horig van ie veel positieve tests plus den vaccinatiegraad. Den nieuwe toegangsbewijs gaat overheen den afgelopen twee kalenderweken, den tijdsperiode van maandag 14 totdat plus met zondag 27 sprokkelmaand.

Vanwege: ANP