Medisch Spectrum Twente (MST) te Enschede schaft ie geven van handen, te onbruik geraakt wegens corona, voorgoed voltooid. Dat vindt ie ziekenhuis veiliger, zowel te den toekomst. Groeten mogen jou ginds voortaan eenzaam zonder fysieke aanraking.

Ie afschaffen van handen schudden “wasgoed eentje schikking waar wij allen hevig aan moesten wennen, omdat handen schudden onderdeel is van onze cultuur”, erkent ie ziekenhuis op den inherent webpagina. Maar “te ie kader van veilige zorg aan patiënten hebben wij priv ie handen schudden noch terug te toestaan komen.” Zowel alternatieve wegen met lichamelijk voeling zijn er van den werkkring.

Ene woordvoerder van den Patiëntenfederatie noemt ie besluiten van MST “zinnig” indien dat betekent dat ie besmettingen van virussen tegengaat. “Er heeft zichzelf nog nooit eentje patiënt gemeld diegene ie den afgelopen twee schooljaar vervelend vond dat er geen hand worden geschud. Ie belangrijkste is dat den patiënt ie intu heeft dat hij of zij waargenomen wordt. Dat hoeft noch vanaf se met ie geven van eentje hand”, aldus den woordvoerder.

Den Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) laat desgevraagd weten geen zicht te hebben of andere ziekenhuizen zowel van project zijn ie handen schudden volledig te den verbod te exporteren. “Ene ziekenhuis mogen dit helemaal zelf defini”, laat eentje woordvoerder weten. (ANP)