Vanaf 1 december moeten iedereen verplicht ene mondkapje dragen ter openbare panden. Bijvoorbeeld ter winkels, stations, luchthavens of den bibliotheek. Dit geldt ter principe zowel voordat mensen met ene ziekte of restrictie.

Uitzondering

Voordat mensen diegene noch ter staat zijn wegens ene mondkapje te dragen, bestaat er welnu uitzonderingen op den verplichting. Denken hierbij aan mensen diegene noch ter staat zijn ene mondkapje te dragen of op te zetwerk, bijvoorbeeld wegens ene beklacht ter ie gezicht of ene ernstige longziekte. Of mits jouw doof of slechthorend bent plus moeten kunnen liplezen. Zowel wanneer iemand hevig ter den war raakt wegens ie dragen van ene mondkapje, bijvoorbeeld wegens dementie of ene verstandelijke restrictie. 

Hoe kun jouw permitteren zien dat jouw geen mondkapje vermag dragen? 

Den politie, boa’s maar zowel personeel van ene zaak, bus of trein kunnen vragen waarom jouw geen mondkapje draagt. Jou moeten dan permitteren zien dat den voorschrift noch voordat jou geldt. Dat vermag jouw doet wegens:

  • Ie dragen van ene faceshield (spatscherm) – mits dat welnu mogelijk is;
  • Eentje toegangsbewijs te permitteren zien waardoor verstaanbaar wordt dat jij ene uitzondering bent. Download en print kaartje (pdf) op webstek van Vilans
  • Eentje bewijs van ene behandelrelatie van ene (stulp)medicus of instelling. Dit gaat noch wegens ene officiële medische verklaring (diegene toestemmen ene medicus noch overheen zijn inherent patiënt vlekken), maar bijvoorbeeld wegens ene bewijs van ene regeling ter ene medicus. Ie gaat met nadruk wegens ene bestaand document. Ie is noch den bedoeling dat jouw den (stulp)medicus stortplaats voordat ene verrassend op te stellen document.
  • Eentje verklaring van ene oefenmeester of ene naaste diegene gebeld vermag wordt;
  • Eentje redmiddel of relevante medicijnen permitteren zien.
  • Mits er voordat jou ene andere methode is wegens aan te voorvallen dat jouw onder den uitzondering valt, dan kun jouw diegene zowel tradities.

Watten betekent den mondkapjesplicht voordat zorgprofessionals?

Ie preventief dragen van ene mondkapje wegens zorgverleners wasgoed nu vroeger wegens ie RIVM geadviseerd, op onderstel van den richtlijn ‘Uitgangspunten Persoonlijke Beschermingsmiddelen buitenshuis ie ziekenhuis’. Lees meer overheen dit (prevenief) gewoonte beschermingsmiddelen wegens zorgverleners. 

Trouwens kunnen zorginstellingen inherent regels maken ten prestige van mondkapjes plus andere persoonlijke beschermingsmiddelen, op onderstel van den Wet kwaliteit, klachten plus geschillen zorg (Wkkgz). Cliënten, gas plus zorgverleners zijn verplicht dit regels te volgen. Controleer ter jouw zorginstelling welke regels er voordat jou geldt.

Kennisoverdracht overheen corona voordat risicogroepen

Ongeacht den kwestie van ie noch kunnen dragen van ene mondkapje, worstelen mensen met ene langdurige ziekte of restrictie plus mensen diegene papa zijn dan zeventig klas, met nog veel meer vragen overheen leven ter coronatijd. Ie informatiepunt Leven in coronatijd op Vilans.nl schenken opbrengst op  vragen van mensen uit risicogroepen, ouderen plus mensen met ene restrictie. Den vragen plus reageren op dit webstek wordt gevalideerd wegens deskundigen plus komen totdat stand ter samenwerkingsverband met ie ministerie van VWS plus verschillende cliëntenorganisaties.

Geen vrijstellingskaart kopen


Er zijn bedrijven actief diegene zogenaamde vrijstellingskaarten verkopen, maar dit kaartspel zijn wegens dit bedrijven zelf geprepareerd plus zijn noch met cliëntenorganisaties besproken. Jou hoeft namelijk noch te vereffenen voordat toegangsbewijs. Hoe jouw kunt aantonen dat jouw onder den uitzondering valt is hierboven vermelde.