Iedere vrijdag kun jou ter onzerzijds terecht voordat eentje weekoverzicht waarin wij kort terugblikken op den opvallendste, interessantste of uiterst nieuwswaardige nieuwsitems vanaf werkdag. Nog steeds beteugelen ie coronavirus, den maatregelen tegen verdere verspreiding plus den coronavaccinatie ie dagelijkse televisiejournaal. Ter dit weekoverzicht den belangrijkste gebeurtenissen van dit week.

Maandag: welke soorten mondkapjes zijn er plus welke kun jou ie liefste dragen?

Den laatste tijdstip horen wij verschillende adviezen overheen mondkapjes. Er werden meerdere soorten mondkapjes medegedeeld plus dit mondkapjes wordt onderbrak verschillende mensen verschillend medegedeeld. Sinds kort adviseert Rijksoverheid om medische mondkapjes te dragen. Ie OMT kwam met ie raad om type II-mondkapjes te dragen. Hoewel dit verschillende termen plus adviezen zorgen voordat veel onduidelijkheid. Vandaar den vraag: welke mondkapjes zijn er plus welke kun jou ie liefste dragen?

Dinsdag: zeker 21 nageslacht verwerkt onderbrak gynaecoloog diegene inherent zaad gebruikte 

Zeker 13 schooljaar lang kon eentje Leidse gynaecoloog van ie Elisabethziekenhuis, nu Alrijne Ziekenhuis, nageslacht verwekken met zijn inherent zaad. Tussen 1973 plus 1986 heeft hij zijn inherent zaad succesvol tweedehands onderbrak 21 nageslacht te verwekken. 

Woensdag: 70 procent van tienermeisjes zegt op straat geïntimideerd te zijn

Van den vrouwen van 12 totdat 25 schooljaar zegt 67 procent ter 2021 ie afgelopen schooljaar weleens te zijn lastiggevallen op straat. Zij zijn nagefloten of nageroepen, plus somwijlen zowel achternagelopen. Nafluiten geoefend vrouwen indien minst bedreigend, achternalopen indien uiterst bedreigend. 

Donderdag: watten is HPV, hoe ontvang jou ie plus hoe kun jou ie voorkomen?

Vanaf dit schooljaar kunnen zowel jongens zichzelf beschermen tegen HPV-kanker. Daarnaast heeft den overheid priv om den vaccinatieleeftijd omlaag te brengen. Er is veel voetlicht voordat den preventie van HPV omdat ie verregaande prestaties schenkkan hebben. Maar watten is HPV? Hoe kun jou ie krijgen plus watten kun jou tenuitvoerleggen om ie te voorkomen? 

Vrijdag: toegevoegd besmettelijke hiv-variant ter Nederland, leidt sneller totdat aids

Britse onderzoekers hebben ontdekt dat ter Nederland nu enkele decennia eentje hiv-variant rondgaat diegene besmettelijker is plus zowel sneller totdat den ziekte aids schenkkan leiden dan andere varianten van ie virus.

Doorheen: Nationale Zorggids