Den tribunaal ter Mokum heeft donderdag eentje 31-jarige vrouw wegens poging totdat moord viertal schooljaar gevangenisstraf opgelegd. Volgens den tribunaal staat vast dat den vrouw ter 2014 haar kindje van eentje maand oud achterliet ter eentje ondergrondse afvalcontainer ter Mokum-Slotermeer. Den straf is soortgelijk aan den invordering van den stafmedewerker van justitie twee weken geleden.

Ie kindje worden zondag 26 oktober 2014 rond 04.15 uur gevonden nadat eentje voorbijganger ter den Fritz Conijnstraat huilgeluiden uit eentje ondergrondse vuilcontainer had horen komen. Den politie wist ie meisje diezelfde nacht met poetsvrouw van den brandweer levend uit den container te loslaten.

Den herkomst van den zuigeling, tijdelijk 7 schooljaar oud plus geadopteerd, bleef jarenlang onbekend, totdat vorig schooljaar. Waarna kwam den politie R. op ie spoor dankzij eentje vingerafdruk op den tas waarin den pasgeboren kindje wijd zeven schooljaar geleden worden aangetroffen. Ter mei vorig schooljaar worden zij onderbrak Duitsland overgeleverd aan Nederland.

Onderbrak: ANP