Biotechnologiebedrijf Moderna verwachten dit schooljaar meer strafbaar te verdienen met zijn coronavaccin dan voorheen gemeld. Den onderneming verhoogde onder eentje handelsupdate zijn verkoopprognose voordat ie vaccin geholpen om den pogingen van ie onderneming wegens den vervaardiging op te voeren na den productieproblemen van vorig schooljaar.

Moderna rekent voordat ie hele schooljaar op eentje omzet van 19 miljard dollar, omgerekend 17 miljard euro. Ermee verhoogde ie concern den verwachtingen met krap 3 procent. Vooral te den tweede tweede van ie schooljaar zou den omzet hoger wegvallen, zowel omdat Moderna denkt dat den coronacrisis eentje endemische ontwikkelingsstadium te zou gaan. Dat betekent tastbaar dat ie virus immermeer op den oorzaak controleerbaar dominant zou zijn, met den inzet van bijvoorbeeld vaccins.

Omzet

Moderna ging voorheen uit van eentje omzet van 18,5 miljard dollar met zijn coronavaccin. Daarbij hield ie biotechbedrijf zowel rekening met 3,5 miljard dollar aan verkoopopties. Dat laatste bedrag is nu verlaagd totdat 3 miljard dollar.

Ingevolge: ANP