Ie ministerie van Volksgezondheid stelde noch enig “verhelderende vragen” overheen adviezen van ie Outbreak Management Team (OMT), zegt voorzitter Jeroen Dijsselbloem van den Onderzoeksraad voordat Veiligheid (OVV). “Er waren zowel onderdelen waar ie onvervalst wegens den inhoud ging.” Bijvoorbeeld waarna ie ging overheen den verdeling van persoonlijke beschermingsmiddelen, zoals schaarse mondkapjes. Verpleeghuizen stonden daarvoor achterin den rij vanwege besluiten van ie ministerie.

Dijsselbloem erkent dat er tijdsdruk wasgoed, waardoor den uiteindelijke versies van OMT-adviezen noch meer werden voorgelegd aan den leden van ie team. Er wasgoed echter welnu tijdstip wegens concepten aan ie ministerie voordat te leggen, dat ginder dus zowel inhoudelijk commentaar op gaf. “Ene opvallende waarneming” vindt Dijsselbloem dat.

Inhoudelijke inmenging

Nieuwsuur meldde vorige week alhoewel dat ambtenaren zichzelf inhoudelijk bemoeiden met den adviezen van den onafhankelijke deskundigen. Ene staatssecretaris schreef bijvoorbeeld overheen ie gewraakte punt overheen beschermingsmiddelen dat ie raadgeving “nog welnu eentje tandje scherper kon”. Diegene passage worden vervolgens aarden.

Verduidelijkende vragen

Ernst Kuipers, den opvolger van voormalig minister van Volksgezondheid Hugo den Jonge, zei voorheen te reactie op den Nieuwsuur-berichtgeving dat zijn ambtenaren enig “verduidelijkende vragen” stelden. Den OVV ziet dat dus verschillend. (ANP)