Werknemersorganisatie FNV zegt met afgrijzen kennisgenomen te hebben van ie bulletin dat ie ministerie van Volksgezondheid rechtstreeks stemkracht heeft gehad op ie raadgeving van ie RIVM rondom ie preventieve gewoonte van mondkapjes te den ouderenzorg. “Dat ambtenaren zichzelf ermee hebben bemoeid plusteken ie RIVM hebben gevraagd wegens ie dragen van mondmaskers te den ouderenzorg expliciet te ontmoedigen is schandalig’, zegt Kitty Welp, vicevoorzitter FNV. Dit leidde totdat onnodige besmettingen plusteken zelfs totdat ontslagen van werknemers diegene welnu eentje inherent mondkapje  gebruikten, meldt FNV.

Welp: “Den rechtstreekse beïnvloeding van ie ministerie, maakt den verantwoordelijkheid van den overheid voordat tegemoetkoming van inkomensverlies van zorgverleners met long covid eenzaam maar groter.”

Reeds vanaf ie vroege voorjaar van 2020 heeft den FNV zichzelf sterk vervaardigd voordat ie ruimschoots preventief vacant maken van mondkapjes. Noch eenzaam wegens den zorgverleners te beschermen, maar zowel wegens den kwetsbare gezondheid van den ouderen te verpleeghuizen. Ie kabinetkast bleef zichzelf volgens den vakvereniging achter ie raadgeving van ie RIVM verschuilen, dat zoals nu blijkt is beïnvloed wegens ie ministerie zelf.

FNV rapport toonde zwalkende regelgeving

Welp: “Wij hebben recentelijk eentje rapport zoals buitenshuis gebracht waarin ie zwalkende regelgeving van ie kabinetkast hoewel aan den schandpaal worden opperen. Waarna hoewel concludeerde den FNV dat ie gerechtvaardigd zullen zijn dat den overheid zullen voorzien te eentje long covid-fonds plusteken ie voorkomen van ontslag van werknemers diegene wegens long covid zijn getroffen. Dat ie ministerie rechtstreeks ie RIVM-advies heeft beïnvloed maakt den verantwoordelijkheid van den overheid eenzaam maar groter.”

Minister moeten snel met voorstel voordat tegemoetkoming komen

Den FNV dringt er onder den minister op aan wegens dit week met eentje voorstel te komen wegens den werknemers te compenseren voordat hun inkomensverlies. Den inkomensonzekerheid van den zorgverleners diegene vanaf ie prille start van den keerpunt te den frontlinie stonden heeft lang voldoende geduurd, stelt den vakvereniging.

Voort: Nationale Zorggids