Weids driekwart van den melders heeft hoewel financiële schade ondervonden van hun ziekte, 900 mensen dreigen straks -soms hoewel vanaf 1 maart- hun werk vergeten te treffen omdat zij nu haast twee schooljaar ziek zijn.

Regering medeverantwoordelijk

FNV-vicevoorzitter Kitty Welp: “Wij hebben niets meer van onze vraag wegens eentje Longcovidfonds vernomen sinds ie gesprek met den minister. Er is re spoed geboden nu 900 mensen hun werkgelegenheid komende weken plus maanden dreigen vergeten te treffen. Wij willen eentje tegemoetkomingsfonds, vergelijkbaar met ie pensioenfonds dat voordat schildersziekte OPS plus asbestslachtoffers is ingesteld. Ie kabinetkast heeft zichzelf te haar veiligheidsbeleid te ie eerste semester van den pandemie toestaan leiden voort den schaarste aan beschermingsmiddelen op den werkplek. Zij is ermee medeverantwoordelijk voordat duizenden zorgverleners diegene nu hoewel den financiële resultaten ondervinden van long covid.”

Afgescheept

Beschermingsmiddelen (PBM) werden voort den schaarste schattig te ziekenhuizen ingezet. Den FNV heeft er sinds ie start van den pandemie op gewezen, dat iedereen te den zorg overheen goede beschermingsmiddelen moeten kunnen voorschrijven. Zorgverleners, bijvoorbeeld te den thuiszorg plus den verpleeghuizen, werden met onveilige richtlijnen afgescheept plus zijn daardoor zijn op den werkplek blootgesteld aan ie coronavirus. Zowel OMT-advies worden voort ambtenaren van Volksgezondheid geredigeerd.

Langere hersteltermijn

Welp: “Wij willen eentje tegemoetkoming van 20.000 euro voordat ie tweede ziektejaar, dat is idem bedrag indien te ie asbest- plus OPS-fonds. Zowel willen wij, dat mensen na twee schooljaar Longcovid noch wordt afgezien plus te den WIA geraken. Zij willen dolgraag weer terug zoals ie werkgelegenheid plus zijn zowel hard nodig te den zorg. Wij pleiten voordat eentje langere hersteltermijn dan twee schooljaar. Te diegene tijdsperiode schenkkan er zowel research gedaan  wordt zoals ie ziekteverloop plus criteria voordat bedrijfs- plus keuringsartsen kunnen wordt aarden.”

Op 9 maart heeft den vakcentrale weer eentje gesprek met den minister.

Onderbrak: Nationale Zorggids