Den inspectie heeft research gedaan nadat ie zelf meldingen had ontvangen. Daarbij zijn “zeer opvallende” geldstromen ontdekt tijdens aan mekaar gelieerde organisaties. Mogelijk gaat ie wegens eentje “maximaal schadebedrag” van 11 miljoen euro. Den inspectie benadrukt welnu zichzelf te onderheien op “beperkt research” plusteken kennisgeving uit den meldingen.

Geen personeel

Sommige zorgaanbieders diegene den toelage hebben ontvangen, “hebben (hoewel langere tijdstip) zelf geen personeel te voorkomendheid”, concludeert den inspectie voorts. Daarenboven is er geen “uiteraard te vooruitzien” hogere verklaring van den loonbelasting terug te zien overheen den eerste subsidieperiode.

500 zorgaanbieders

Ie zullen mogelijk gaan wegens eentje stoer fragment van den verstrekte toelage: te 2021 kregen wijd 500 zorgaanbieders te totaal zo’n 84 miljoen euro. Den toelage moeten wordt tweedehands voordat ie creëren van zorgbanen. Ie gaat vooral wegens assistenten plusteken gastvrouwen plusteken -heren, diegene zorgpersoneel ondersteunen. Onderbrak corona zijn veel operaties uitgesteld plusteken daardoor zijn er meer handen nodig.

Coronabanen

Ter december kondigde ie kabinetkast aan voordat 2022 47,5 miljoen euro uit te voorttrekken voordat den coronabanen te den zorg plusteken den Nationale Zorgklas, waarmee mensen snel zorgtrainingen plusteken -cursussen kunnen volgen.

Helder

Helder gaat te gesprek met den inspectie plusteken ie Publiek Ministerie overheen ie verbeteren van den misbruikbestrijding tijdens dit toelage. (ANP)