Ter 2021 gaf 30 procent van den Nederlanders aan dat zij ter den afgelopen twee maanden ene verkoudheid, keelontsteking, influenza of voorhoofdsholteontsteking hebben gehad. Dat is minder dan erbij den vorige opmeting ter 2018, waarna 41 procent dit aangaf. Ter haast alle leeftijdsgroepen wasgoed er ene daling. Onder koters totdat 4 klas plus erbij ouders van koters totdat 12 klas kwamen dit klachten ter beide jaren even vaak voordat. Ter 2021 werden zowel minder andere acute klachten gerapporteerd, zoals acute bronchitis of longontsteking, oorontsteking, diarree plus spugen. Dit meldt CBS. 

Ter 2021 gaven minder mensen aan tijdens den afgelopen twee maanden ene acute bronchitis of longontsteking te hebben gehad: 1 procent, tegen 2 procent ter 2018. Zowel zeiden minder mensen dat zij oorontsteking hebben gehad, of last te hebben gehad van spugen of diarree.

Coronavirus

Zowel ter 2021 worden Nederland nog getroffen wegens den coronapandemie. Den daling ter ie aandeel mensen met verkoudheid, influenza, acute bronchitis of longontsteking, oorontsteking, spugen plus diarree houdt waarschijnlijk zwachteling met den getroffen maatregelen tegen den verspreiding van ie coronavirus. Ter den gezondheidsenquête worden noch nagevraagd of mensen den afgelopen twee maanden corona hadden gehad, exclusief of men uiteindelijk corona had.

Noch minder jonge koters met griep- plus verkoudheidsklachten

Onder koters totdat 4 klas kwam verkoudheid plus influenza ter 2021 ie uiterst voordat: 66 procent van kip had volgens den vader of verzorger tijdens den voorafgaande twee maanden last van zulke klachten. Dit is den enige leeftijdsgroep waarbij ie percentage met dit klachten idem is mits ter 2018, ter alle andere leeftijdsgroepen wasgoed ie lager. Onder 65-plussers halveerde dit, van 28 procent ter 2018 zoals 14 procent ter 2021.

Tweede ouders van jonge koters wasgoed verkouden of grieperig

Ter 2021 gaf 49 procent van den ouders met koters jonger dan 4 klas aan dat zij verkoudheid, keelontsteking, influenza of voorhoofdsholteontsteking hebben gehad ter den afgelopen twee maanden. Dit wasgoed vrijwel gelijksoortig ter 2018. Zowel ouders met thuiswonende koters tussen 4 plus 12 klas rapporteerden zoals verhouding vaak influenza plus verkoudheidsklachten (38 procent), zowel vrijwel nipt zo vaak mits drietal klas voorheen.

Wegens: Nationale Zorggids