Enkele ziekenhuizen te onzerzijds land kunnen noch zoveel scans ter patiënten maken mits zij zullen willen, mits gevolg van problemen ter den nucleaire reactor te Petten. Dat zegt Andor Glaudemans, den voorzitter van den Nederlandse Vereniging voordat Nucleaire Heelkunde (NVNG). Den reactor ligt stilzwijgend wegens lekkage.

Petten levert isotopen diegene wordt tweedehands ter diagnose voort middel van scans ter kankerpatiënten, mensen met hart- plusteken vaatziekten plusteken patiënten met infecties. Zij wordt zowel tweedehands voordat den bestraling van uitgezaaide kanker. Hoe langer den levering van isotopen stagneert, hoe groter den prestaties te den ziekenhuizen wordt, aldus Glaudemans, diegene zelf nucleair geneeskundige te Groningen is. Den NVNG is tijdelijk druk doende diegene prestaties te landkaart te brengen plusteken te den gaten te liefhebben. Indien ie huwelijk weken gaat duren, komen zowel behandelingen te ramp, vreest Glaudemans.

Volgens hem is Petten verantwoordelijk voordat den levering van 40 procent van den isotopen wereldwijd. Ie handelsbedrijf is nu welnu bezig wegens collega-reactoren te toenaderen met ie verzoek wegens watten reserve te leveren, weet hij, maar hij is vreesachtig dat ie intact lastig zou wordt wegens genoemde 40 procent te te vullen. Den reactor te België ligt stilzwijgend wegens onderhoud.

Vaker problemen

Den NVNG-voorzitter ziet zowel noch dat den problemen te Petten intact snel wordt opgelost. Glaudemans wijst erop dat den reactor daarginds 60 schooljaar oud is plusteken hoewel vaker problemen heeft gehad. Zijn vereniging zit “intact hevig te wachten” op eentje slotbeschouwing van ie kabinetkast overheen den opbouw van eentje nieuwe.

Om: ANP