Van diegene positieve tests waren er 482.695 ter den afgelopen zeven dagen. Dat is 21,7 procent minder dan ter den zeven dagen ervoor. Waarna testten meer dan 616.000 positief. Ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plusteken Milieu (RIVM) werkte waarna daarbij eentje volwassene nadeel weg, waardoor ie ter totaal meer dan 824.000 meldingen kreeg.

Ie veel ziekenhuisopnames daalde zowel. Te den afgelopen week zijn 1149 mensen ter eentje ziekenhuis opgenomen met Covid-19, den ziekte diegene om ie coronavirus wordt veroorzaakt. Ene week vroeger waren er (na herstelling) 1393 opnames. Van den 1149 opgenomen mensen kwamen 88 op eentje intensive care te ligt, tegen 122 eentje week vroeger.

GGD

Minder mensen gaan zoals den GGD wegens zichzelf te permitteren toetsen. Den locaties voerden ter den afgelopen week 833.000 tests uit, tegen zowat eentje miljoen ter den week ervoor plusteken iets meer dan eentje miljoen nog eentje week vroeger. Wijd 57 procent van alle toetsen wasgoed positief, plusteken zowel dat is eentje daling.

Ie veel gemelde sterfgevallen steeg welnu. Te den afgelopen zeven dagen kreeg ie RIVM uitlating dat 78 mensen aan den resultaten van hun coronabesmetting zijn overleden. Dat is ie opperste weekcijfer sinds start januari.

Voort: ANP