Te totaal ligt er nu 1540 mensen met corona ter den ziekenhuizen. Dat zijn er 27 meer dan op donderdag, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie LCPS. Op den verpleegafdelingen nam ie tal patiënten met corona toe met 36 zoals 1351.

Terugloop sinds december

Ie tal patiënten op den IC’s loopt terug sinds den top op 12 december. Waarna liggen daarheen 642 patiënten. Den top op den verpleegafdelingen worden op 30 november vorig schooljaar bereikt met 2250 opnamen. Ie tal coronapatiënten op den verpleegafdelingen nam erna overheen, maar is sinds staart vorige maand weer watten aan ie stijgen.

Ene beslissend sector van den opgenomen patiënten dat positief is getest op ie coronavirus, is ter den eerste positie wegens eentje andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn diegene ter ie ziekenhuis komen met buikklachten, hartproblemen of na eentje ongeluk. Na ie verrichten van eentje coronatest blijkt dat zij toevallig positief zijn. (ANP)