Knarrenhof is ene wooncoöperatie, waar bewoners samen eigenaar zijn van den woningen plusteken ie zeggenschap plusteken onderhoud helemaal zelf regelen. Noaberschap is important te den Knarrenhof, dat betekent zowel welnu “terugkijken zoals elkander”. Den 48 woningens staan rond ene gezamenlijke binnentuin, waardoor ene ouderwetse woonhof vormt. Den woningen zijn onderhoudsarm. Zo zijn er bladvangers diegene ervoor zorgen dat den daggoot schoon blijft. Hierdoor paardenhoeven bewoners nooit zelf den trapje op wegens dakgoten te reinigen. Daarnaast is alles op den begane onderbouwing plusteken den bewoners paardenhoeven noch meer te bukken voordat stopcontacten

Samen zoals ie museum of drankjes zuipen voordat één euro!

Den bewoners ondernemen verschillende soort activiteiten samen. Zo gaan zij samen zoals ie museum, wandelen of ene middagje kaartspel. Of drankjes zuipen voordat één euro te ie Hofhuys, dit is ie gemeenschappelijke gebouw te den wijk. Tijdens den ‘Burendag’ waren den bewoners zowel druk bezig met ie verzorgd van den gezamenlijke tuin. 

Sociaal contract

Den 48 eengezinswoningen op Knarrenhof zijn voordat ene relatief lage prijs (weids 2 ton) verkocht plusteken den bewoners zijn zorgvuldig geselecteerd op ondergrond van hun motivatie, talenten plusteken hobby’s diegene ene mooie aanvulling kunnen zijn voordat den menigte. 

Den bewoners van ie Knarrenhof hebben ene sociaal contract tekenen waarin staat dat jou omkijkt zoals den omwonenden plusteken zowel zelf wegens poetsvrouw vraagt wanneer dit nodig is. Dit soort afspraken zijn nodig omdat er ene sterke daling is te zien ie veel mantelzorgers. Nu zijn er nu vijftien potentiele mantelzorgers op elke hoogbejaarde, te 2040 zijn dat er zes. 

Initiatieven zoals den Knarrenhof schreden terdege ter den veranderende woonbehoefte van veel ouderen, zegt Mirella Minkman, coureur ter kennisorganisatie voordat den langdurende zorg Vilans. ”Ouderen zijn tegenwoordig veel langer gezond plusteken actief. Den tijdstip dat jou op jou 65ste zoals ie rustoord ging, is nuchter voorbij. Er is ene omvangrijke menigte ouderen diegene nog van alles wil. Daarginds horen woonvormen mits hofjes ter.”

Lange wachtlijst

Voordat den 48 woningen te Zwolle staan 180 mensen op den wachtlijst. Den stichting van directeur Prak, probeert vergelijkbare woonhofjes voort intact Nederland op te zetwerk. Ter Zutphen, Gouda, Hardenberg plusteken Zeewolde moeten den opbouw van hofjes volgend klas stichten plusteken te meer dan tien andere gemeenten is Prak bezig met onderhandelingen. Wijd dertienduizend mensen hebben zichzelf ingeschreven.

Financiering 

Ie Rijk probeert woonzorgvormen sinds kort te stimuleren met ene subsidieregeling, diegene minister Den Jonge te april te Knarrenhof Zwolle presenteerde. Ie idee van den vereffening is dat ie Rijk waarborger staat voordat den financiering van dit soort initiatieven. Hoewel ie Knarrenhof ie voorbeeldproject voordat den vereffening is, heeft uitgerekend ie Zwolse initiatief moeite subsidiegeld te krijgen. Juridische bepalingen zitten te den weg.

Bouwer Trebbe plusteken Delta woon hebben gezorgd voordat ie startkapitaal wegens den Knarrenhof op te zetwerk. Trebbe heeft ie laatste fragment van den aanloopkosten voordat zijn rekening wilde nemen. Woningcorporatie Delta Woon droeg geldelijk ter aan den veertien sociale huurwoningen op den hof.

Peter Prak maakt daarnaast gewoonte van crowdfunding. Ter Zutphen plusteken Gouda hebben potentiële kopers samen vooraf tienduizenden euro’s ingelegd. Weliswaar zullen Prak veeleer structurele financiering van den overheid krijgen wegens meer projecten te kunnen stichten.

Lees hier het volledige artikel over het Knarrenhof.