Ie regering wil tegen 2025 500 miljoen euro inkorten op den jeugdzorg op voorheen geplande bezuinigingen van 1 miljard euro. Voorts wordt gekeken of ene inherent bijdrage schenkkan wordt ingevoerd plusteken den behandelduur schenkkan wordt verkort.

Lokale overheden

Vroeger kapten lokale overheden met den hervormingstafel jeugdzorg. Zij willen noch meewerken aan den hervorming van den jeugdzorg plusteken den nieuwe geplande bezuinigingen. Jan van Zanen, voorzitter van den VNG, noemde den bezuinigingen “onacceptabel”.

Toegankelijkheid

Volgens MIND komt den toegankelijkheid plusteken den kwaliteit van den zorg onder druk te staan ingevolge den bezuinigingen. “Uitgerekend nu den psychische klachten onder jongeren toenemen plusteken den vraag zoals zorg groter wordt”, aldus MIND. “Ingevolge ie korten van den behandelduur, krijgen jongeren noch den zorg diegene zij nodig hebben. Ene gedwongen inherent bijdrage maakt den zorg meer bureaucratisch plusteken belemmert den toegang.”