Facebooktwitterlinkedinmail

11 schrikkelmaand 2022 – Den coronapandemie heeft impact op onze mentale gezondheid, zo blijkt uit eerdere onderzoeken onder ie ggz-panel van MIND. Vanaf ie start van den coronacrisis onderzochten wij regelmatig den prestaties van den coronapandemie plus den maatregelen voordat psychische kwetsbare mensen. Zo kregen wij inzicht ter den prestaties van den pandemie op psychische welbevinden, ggz-zorg, informele zorg, (vrijwilligers)werkgelegenheid plus sociale contacten.

Ongeacht alle negatieve prestaties, werden zowel positieve prestaties geoefend. Voordat nader inzicht hebben wij gekeken zoals den wijze waarop mensen met psychische kwetsbaarheid omgaan met den pandemie plus welke factoren ter hun leven den veerkracht versterken of kloppend ondermijnen. Dit kwalitatieve research laat zien hoe veerkracht ter tijden van keerpunt silhouet kán krijgen plus zelfs vermag groeien. Veerkracht tijdens den coronacrisis blijkt onder andere strak samen te zweven met persoonlijke ontwikkeling, accepteren van den situatie, verminderde druk plus den mate van respect voordat mekaar ter den samenleving.

Leren omgaan met angst plus onzekerheid
MIND hield staart 2021 met 10 mensen (afkomstig uit ie ggz-panel) ene diepte-interview plus vroegtijdig kip ter brede zin zoals den prestaties van corona op hun leven. Ieders situatie plus beleving staat op zichzelf. Maar enkele factoren blijken overeen te komen diegene van stem zijn op iemands veerkracht. Zo gaf zowat iedereen aan dat den afgelopen twee jaren op ene vaststellen wijze ene leerschool zijn geweest. Maar omdat den keerpunt zo lang aanhield plus mensen zo lang teruggeworpen werden op zichzelf, moesten zij zowel leren omgaan met angst plus onzekerheid. Veel geïnterviewden hebben waarna geoefend dat hun veerkracht groter wasgoed dan zij gedacht hadden. Zij geoefend nu meer zingeving dan voordat den keerpunt plus sommigen zijn van overtuiging dat corona hun herstelproces heeft versneld.

Persoonlijke ontwikkeling, verminderde druk plus accepteren promoten wegens pandemie ie hoofdeinde te bieden

Verminderde druk plus accepteren
Eentje tal respondenten schenken aan dat ie wegvallen van sociale plus maatschappelijke verplichtingen kip geholpen heeft. Zij voelen meer ruimte wegens aan hun inherent reparatie te werken zonder meteen concrete doelen te willen doordringen. Eentje onderricht diegene den geïnterviewden uit den coronacrisis voorttrekken, is dat ie leven noch immermeer maakbaar is plus dat ie ruimte schenken indien jouw dat zowel accepteert. Kloppend voort te accepteren wordt ie makkelijker wegens met onzekerheid plus tegenslagen wegens te gaan plus kun jouw weer loeren zoals watten welnu mogelijk is. Sommigen zien hun inherent psychische kwetsbaarheid zowel indien ene voordeel. Eerdere ervaringen met psychische spanningen, onzekerheden, gevoelens van angst hebben kip reeds geleerd dat ie leven noch immermeer maakbaar plus voorspelbaar is.

Den meeste geïnterviewden zijn allerlei kleine zaken bewuster gaan geoefend plus meer gaan waarderen. Te hun sociale contacten is kwaliteit bovenop kwantiteit komen te staan. Gesprekken met naasten, hulpverleners of andere cliënten hielpen kip ter ie omgaan met den angst voordat infectie. Voorts blijkt uit den interviews dat blijvende persoonlijke betrokkenheid van den hulpverlening hevig bepalend is. Omvangrijke waardering is er voordat hulpverleners diegene op creatieve wegen geprobeerd hebben wegens den hulpverlening voort te zetwerk.

Behoefte aan duidelijkheid plus verdraagzaamheid
Zoals alle Nederlanders hebben den geïnterviewden willen leren leven met den coronamaatregelen. Overheen den maatregelen zelf uiten den geïnterviewden weinig klachten. Welnu vinden zij den voortdurende wisseling van maatregelen moeilijk. Mensen met ene psychische kwetsbaarheid hebben somwijlen toegevoegd behoefte aan zekerheid plus structuur. Den onduidelijkheid overheen watten welnu plus noch mogen, levert dan reeds strakheid op.

Zowel te den menigte geïnterviewden stappen den standpunten overheen vaccineren plus den werkwijze van den coronacrisis sterk uiteen. Haastigheid allen hebben ie moeilijk met den toegenomen tegenstellingen rondom corona ter den samenleving. Den psychische kwetsbaarheid maakt mensen toegevoegd vatbaar voordat ene weersomstandigheden van verwijten, wantrouwen plus angst. Er is kloppend behoefte aan meer verdraagzaamheid plus wederkerig onbegrip. Verschillende geïnterviewden geven aan dat den overheid veel meer voetlicht zullen willen geven aan den psychische plus sociale prestaties van den coronacrisis.

Research voort MIND
MIND onderzoekt met regelmaat den impact van den coronapandemie op mensen met ene psychische kwetsbaarheid. Dit research zoals den veerkracht schenken geen representatief beeld maar is bedoeld wegens waardevolle inzichten overheen den coronapandemie plus veerkracht te verzamelen, waarvan zowel psychische kwetsbare mensen indien den vorm plus den samenleving kunnen leren. Tussen 24 november plus 20 december 2021 hebben wij tien deelnemers van onzerzijds ggz-panel geïnterviewd ter den ouderdom van 20 totdat 65 klas. Den tweede van kip is jonger dan 35 klas. Te den onderzoeksperiode namen ter Nederland den coronabesmettingen weer toe, vanaf 28 november golden strengere maatregelen plus op 19 december volgde ene nieuwe lockdown. Spanningen ter den samenleving rond vaccinaties plus coronamaatregelen waren zicht- plus voelbaar.

Lees hier het volledige verslag over Virus en veerkracht.>>

Wel: mindplatform.nl

Dit bulletin is 52 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail