Zowel kondigt ie biotechbedrijf ene samenwerkingsverband via ene licentieovereenkomst aan met coronavaccinontwikkelaar Janssen voordat den ontwikkeling van ene antilichaam tegen alle griepvirussen, meldt ie onderneming. “Tijdens ene vaccin maakt jouw vlees antilichamen aan. Den neusspray biedt toegevoegd dekking precies waar virussen binnentreden, onafhankelijk van ene immuunsysteem. Wij uitvallen soldaatjes meteen te den neus- plusteken keelholte”, legt topman Koenraad Wiedhaup uit.

Volgens Wiedhaup heeft den coronapandemie uitgewezen dat er meer middelen willen komen tegen toekomstige virale virussen. Den samenwerkingsverband moeten ervoor zorgen dat er zo snel mogelijk gestart vermag wordt met klinische uittesten voordat ie antilichaam. Wiedhaup kon nog noch zeggen wanneer den neussprays op den markt zullen komen.

Boston

Ongeacht den ontwikkeling van producten gaat ie poen zowel zoals den vergroting van ie team plusteken den laboratoria te Leiden plusteken ie Amerikaanse Boston. Vorig schooljaar haalde Leyden Labs alreeds 40 miljoen euro op. Ermee komt ie totaal opgehaalde bedrag sinds ie onderneming van start ging te 2020 uit op 165 miljoen euro. Er werken vrijwel 40 medewerkers. Dat veel groeit ie komende half schooljaar totdat vrijwel 70, verwachten Wiedhaup.

Den investering komt gedurende bestaande plusteken nieuwe investeerders vandaan. Netwerk indien te ene eerste investeringsronde uitvallen gezondheidsinvesteerders F-Prime Capital plusteken Casdin Capital poen te ie onderneming. Zowel GV, den investeringstak van Google-moeder Alphabet, plusteken den Amerikaanse ondernemer Brook Byers investeren. Techinvesteerder SoftBank, den Britse investeringsmaatschappij Invus plusteken ie Amerikaanse Bluebird Ventures zijn indien nieuwe geldschieters aangetrokken. (ANP)