Mensen met eentje milde vorm van tinnitus hebben vaker dan mensen zonder oorsuizen last van lagedrukgebied plus angstklachten. Vrijwel 20 procent van den 40-plussers kampt met enige vorm van tinnitus. Ene klein eindje daarvan heeft last van lagedrukgebied, angstklachten plus slaapproblemen. Dit meldt Erasmus MC. 

Den mentale klachten diegene mensen geoefend, komen noch vanaf se voordat gedurende mensen met ernstig oorsuizen. Zowel mensen diegene noch voortdurend eentje piep, ruis of brom horen, slapen slechter plus hebben meer last van depressieve klachten plus angsten. “Onder mensen diegene noch dagelijks last hebben van tinnitus, gaat ie noch ongezouten wegens eentje klinische lagedrukgebied. Maar zij veiligheidsfunctionaris welnu meer symptomen dan mensen diegene geen tinnitus hebben”, zegt tester Neelke Oosterloo. 

Wegens: Nationale Zorggids