Zes van den acht medisch microbiologen hebben na ene overname van ie medische laboratorium PAMM te Veldhoven ontslag genomen. Ie winkelbedrijf schenkkan den afgesproken zorg aan viertal ziekenhuizen te Zuidoost-Brabant nu “noch langer verzekeren”, schrijft den Volkskrant woensdag.

Uit voorzorg zenden andere ziekenhuizen voorbijgaand medisch microbiologen zoals Brabant. PAMM-lab doet normaal gesproken den diagnostiek van alle infectieziekten voordat ie Catharina ziekenhuis, ie Máxima Medisch Centrum plus ie St. Anna Ziekenhuis (Eindhoven) plus ie Elkerliek Ziekenhuis (Helmond).

“Den kwaliteit van den zorg daalt nu omdat wij nu veel vergaderingen telefonisch verrichten wegens tijdgebrek”, vertelt ene van den medisch microbiologen van ie PAMM-lab op anonieme poot aan den krant.

Continue voetlicht

Den IGJ zullen den situatie “met continue voetlicht” te den gaten liefhebben: “Den kwaliteit van den zorg toestemmen noch te ie gedrang komen”, aldus ene woordvoerder van den inspectie. Den IGJ verwachten dat den ziekenhuizen handeling ondernemen wegens den eventuele risico’s te voorkomen.

Ie PAMM-lab stelt te ene reactie te den Volkskrant dat den meeste van den vrijwel 250 personeelsleden welnu opgeruimd zijn met den overname. Eurofins-directeur Jacob Zonnebrandolie begrijpt den kritiek van den medisch microbiologen noch: “Wij komen noch wegens zij te ene hoek te drijven. Zij liefhebben hun medische autonomie.”