Spierstelsel van sportieve ouderen toestaan nagenoeg dezelfde stofwisseling zien mits diegene van jonge mensen. Dat hebben wetenschappers van den Universiteit Maastricht (UM) plus ie Mokum UMC ontdekt te eentje tezamen research zoals veroudering te spierweefsels. Voordat ie vooraf hebben zij te mensen aangetoond dat één bepaald vuiltje te mindere mate present is te oudere spierstelsel. Minder fitte senioren toestaan nóg lagere waarden van dat molecuul zien. Sportieve ouderen daarentegen, hebben er evenveel van mits jongeren. Ie research suggereert dat mensen veroudering van hun spierstelsel grotendeels kunnen terugdraaien onderbrak eentje actieve leefstijl. Dit meldt Universiteit Maastricht. 

Ie is reeds langer beroemd dat wendingen te den stofwisseling van lichaamscellen ie veranderingsproces van veroudering beïnvloeden. Den onderzoekers uit Maastricht plus Mokum hebben voordat dit studie den belangrijkste stofwisselingsverschillen te toegangsbewijs gebracht diegene zwachteling vasthouden met gezonde, normale plus gestoorde veroudering te spierweefsels. Daaruit blijkt dat ie grootste verschil tussen gezonde plus gestoorde veroudering ie niveau van nicotinamide-adenine-dinucleotide (NAD⁺) is, dat vorstelijk lager ligt te den spierstelsel van oudere volwassenen. Ie NAD⁺-molecuul speelt eentje cruciale rol te den levensduur van proefdieren, maar den associatie met veroudering te menselijke spierstelsel is nog noch vroeger aangetoond.

Energiehuishouding

Centraal te den studie zoals ie verouderingsproces te spierweefsels staan den mitochondriën. Dat zijn den energiefabriekjes van onze lichaamscellen, waar voedingsstoffen wordt omgezet te energie plus waarbij NAD⁺ essentieel is. Den onderzoekers ontdekten dat oudere personen met eentje zeer actieve levenswijze NAD⁺-niveaus te hun spierstelsel hebben diegene nagenoeg idem zijn mits diegene van junior personen. Hun ontdekking suggereert dat den meeste aan ouderdom gerelateerde wendingen te spierstelsel kunnen wordt teruggedraaid onderbrak eentje actieve leefstijl.

UM-onderzoeker Joris Hoeks: “Den werking van mitochondria vermag wordt verbeterd onderbrak regelmatig sporten, zowel mits we papa zijn. Minder fitte ouderen zullen ook gewin kunnen hebben tijdens voedingssupplementen wegens den NAD⁺-niveaus te verhogen. Ene combinatie van beide is mogelijk ie uiterst effectief, maar wegens dat vast te stellen is voorts research nodig.”  

Ingevolge: Nationale Zorggids