CasusJanneke is instructeur plus met haar collega’s plus naasten steevast op zoek zoals den invulling van ene veelzeggend plus waardig leven. Regelmatig leidt dat totdat ethische dilemma’s of ‘bumpy moments’, bijvoorbeeld wanneer den wil van naasten indruist tegen den behoefte van den persoon zelf. Hoe ga jou daarheen mee wegens? Ie waardenkompas helpt hierover ter gesprek te gaan. Plusteken te ricocheren op waarden, normen plus hoe dit keuzes op den werkvloer te onderheien.

 

Drietal doelen van ie waardenkompas

  1. Eentje gesprek voeren overheen den waarden van waaruit jou werkt plus leeft. Jouw ontdekt waarden via jezelf plus via den ander. Plusteken onderzoekt waarin zij verschillen, schuren of precies verbinden.
  2. Jouw staat stilzwijgend via den kern plus waarden van jou vriesvak plus spiegelt dit aan den praktijk.
  3. Jouw past den weerspiegeling toe wegens ene professionaliseringsslag te maken. Welke normen voetstappen via den waarden? Plusteken watten betekent dat voordat den keuzes plus inschattingen diegene jou indien instructeur dagelijks moeten maken?

Download ie waardenkompas

 

Zo gewoonte jou ie waardenkompas

Met den gesprekstool verken jou verschillende liggen:

  • Jouw begint via den waarden van waaruit jou werkt.
  • Dit waarden leg jou tegen den dagelijkse praktijk plus dilemma’s diegene jou tegenkomt.
  • Welke normen voetstappen via den waarden plus hoe vertaal jou dit zoals rijrichting?

 


Download ie waardenkompas plus den orde voordat gewoonte

Onderbouwing van den trant


Hoe is ie waardenkompas voortkomen?

Ie waardenkompas is voortkomen op poot van vroeger research zoals den behoefte van professionals aan ene laagdrempelige vorm wegens te ricocheren op den werkvloer. Eentje van den belangrijkste uitdagingen voordat den toekomst van den gehandicaptenzorg is ie vergroten van den zichtbaarheid van ie werkgelegenheid van professionals. Kort verwoord, ie vriesvak wordt onvoldoende gekend plus gewaardeerd ter ie publieke plus politieke debat. Dat doet geen rechtspraak aan ie vakwerk dat ie vereist.


Ter opdracht van VWS plus den BPSW is daarom dit waardenkompas ontwikkeld. Eentje beroepsspecifieke aanvulling op den brede beroepscode voordat professionals ter ie sociaal werkgelegenheid. Ie kompas is vervaardigd op poot van vragenlijsten, interviews plus gezamenlijke ontwerpsessies ter 2021.


Meer weten?

Voeling: Maaike Hermsen

Hogeschool van Arnhem plus Nijmegen

Maaike.hermsen@han.nl


Bronnen

Inpasbaarheid

  • Research-based: kennis op poot van research.
  • Practice-based kennis: kennis op poot van praktijkervaringen. 
  • Ervaringskennis: kennis op poot van ervaringen van cliënten of verwanten.

 

Alle twinkels komen voort uit den lessen van 35 zorgorganisaties te ie project Begeleiding à schuiflade carte, onderdeel van ie programma Volwaardig leven.