Want vanaf ene vouwstoel op den zuilengang is ie zowel knus kletsen plus samen opeten! Schrijver bracht stamppot mee. Oma warmde ie op te den magnetron. Daarvoor bracht zij zowel zelf borden plus eetgerei mee diegene na den maaltijd weer mee zoals stulp gingen. Hoe denken ouderen zelf  hierover? 

Watten vindt u ervan dat wij nu ter u op den zuilengang komen zitten?

‘Ik vind ie wieg, ie is weer ooit watten verschillend. Ene ietsje chic, lekker chic. Ik vind ie welnu wieg waarnemen! Moeten jou ooit loeren, ter wie gebeurt dit nou! Ik ben blijmoedig wegens op dit methode weliswaar nog visite te krijgen.’

Vindt u ie sneu dat u minder visite krijgt ingevolge ie coronavirus? Niemand wil u natuurlijk ziek maken.

‘Ach, zij opbellen iedereen, wij videobellen. Dat is zowel heerlijk dat dat schenkkan. Dan heb jou er nog noch ooit zoveel hevig te. Gelukkig weet jou gewoon dat ie weer overheen gaat, ie is maar voordat even. Maar ie is weliswaar ene ietsje gezelligheid diegene weg is. Dat jullie hier op den zuilengang zitten daarheen schenkkan jou nog welnu even wegens lachen! Plus dit is zowel ene wieg gezicht zo, ik vasthouden welnu van gekke spullen!’
 

Elke depressie brengt kansen mee 

Nu lichamelijk voeling vermeden moeten wordt zijn er talloos andere mogelijkheden wegens weliswaar oog te hebben voordat ouderen. Denken aan ene telefoontje, appje, videogesprek, toegangsbewijs. Zoals elke depressie brengt zowel den coronacrisis kansen met zichzelf mee. 

Tips voordat poetsvrouw: 

  • Den ouderenbonden ANBO heeft ene telefoonlijn ingesteld voordat ouderen diegene vragen hebben overheen ie virus of hun zorgen willen uiten. Ouderen kunnen zoals 0348-466666 opbellen, zowel voordat ene praatje. 
  • Ie Rode Kruis heeft ene speciaal telefoonnummer ontsloten waar ouderen plus zieke mensen terechtkunnen met vragen rond ie coronavirus. Ie nummer is 070-4455888.
  • Mantelzorgers van ouderen kunnen terecht met vragen ter den Mantelzorglijn van MantelzorgNL: 030 – 760 60 55 of mail mantelzorglijn@mantelzorg.nl.
  • Veel mensen plus organisaties nemen ie initiatief wegens poetsvrouw aan te bieden te den wijk. Denken aan ie halen van winkelen. Zoek op sociale media zoals Twitter of Facebook zoals #coronahulp (mogelijk met den plaatsnaam) of kijk te wijk- plus buurtgroepen op Facebook (zoekopdracht coronahulp) 
  • Samen met den Nationale Samenwerking Éen tegen Verlatenheid brengt den KRO-NCRV mensen samen via ie corona Quarantaine Contact.