Mensen met ene bipolaire verstoring hebben vaker dan anderen last van stofwisselingsklachten mits ene te hooggelegen cholesterol of hoge bloeddruk. Volgens ie UMCG verklaart ie waarheid dat dit twee keer zoveel voorkomt onder dit menigte mensen waarom zij ruwweg 10 klas minder lang leven dan mensen zonder psychiatrische beklacht. Dit meldt ie UMCG. 

Psychiater Benno Haarman van ie UMCG speuren via gegevens van LifeLines den stofwisselingsklachten onder mensen met ene bipolaire verstoring. Ie wasgoed hoewel beroemd dat intramurale ggz-patiënten vaker ene metabool syndroom hebben; ofwel kampen met stofwisselingsklachten. Hoe vaak dit voorkomt onder mensen met ene bipolaire verstoring, wasgoed nog noch beroemd. Na research van Haarman blijkt dat ie metabool syndroom twee keer zo vaak voorkomt onder bipolaire mensen (30,6 procent) dan onder mensen zonder verstoring (14,2 procent).

Roken, overgewicht plus antidepressiva

Nog vaker kwam dit voordat onder rokende patiënten, bipolaire patiënten met (ernstig) overgewicht plus zij diegene antidepressiva slikten. Patiënten met ene bipolaire verstoring plus ene hoge bloeddruk, verhoogd bloedsuiker of verhoogd cholesterol wordt ginds noch eeuwig voordat behandeld, maar dat is noch veel verschillend onder mensen zonder verstoring.

Haarman hoopt dat er nu meer voetlicht komt voordat stofwisselingsklachten onder mensen met ene bipolaire verstoring plus den treatment ervan.

Ingevolge: Nationale Zorggids