Den Inspectie Gezondheidszorg plus Jeugdigheid (IGJ) heeft gesproken met den sector plus diegene signalen donderdag zoals zonder gebracht. Sommige instellingen vasthouden den dagbesteding van den bewoners voorlopig op den woongroep, den mensen gaan er noch meer voordat op stap.

Zowel den geestelijke gezondheidszorg (ggz) heeft veel last van personeelsuitval. Ter plus rond den uitgestrekte steden zit totdat 15 procent van den medewerkers ziek thuis, daarbuiten ruwweg 10 procent. Ook zitten sommige medewerkers te quarantaine omdat eentje huisgenoot of gezinslid besmet is. Indien zij wordt meegerekend, loopt den uitval op totdat somwijlen meer dan 20 procent. Den situatie is “zorgelijk, ie scheert ter den landsgrens van watten schenkkan”, aldus den inspectie.

Ouderen

Zowel op andere plekken zijn uitgestrekte problemen. Zo is er “ernstige vertraging” te den reparatie van bijvoorbeeld rolstoelen. Thuiswonende ouderen kunnen minder verrichten mits hun rolstoel ie noch doet. Ook voelt dit menigte zichzelf tijdens den laatste lockdown eenzamer dan te ie start van den pandemie. Er zijn minder activiteiten, plus mits diegene er welnu zijn blijven mensen weg omdat zij verschrikt zijn besmet te treffen.

Vanwege: ANP