Den organisatie vraagt wegens meer voetlicht voordat mensen met eentje kwetsbare gezondheid. Zij varen namelijk nog steeds eentje risico op ernstige ziekte, gezondheidsschade of eentje verval van hun vorm vanwege eentje coronabesmetting. Zowel indien zij gevaccineerd zijn, zo stelt Soffer. Ieder(ter) wil dat ie kabinetkast meer doet voordat den dekking van mensen met eentje restrictie of chronische ziekte.

Ie OMT zegt ter ie laatste raad aan ie kabinetkast dat vanwege te versoepelen terwijl den besmettingsaantallen nog zo schel zijn, eentje “grotere verantwoordelijkheid” vormt “zoals én gedurende kwetsbare personen”. Ie OMT stelt dat iedereen rekening zullen willen liefhebben met kwetsbaren, vanwege toegevoegd afstand te liefhebben. “Maar er ligt zowel eentje verantwoordelijkheid gedurende kwetsbare personen wegens zichzelf te beschermen, vanwege bijvoorbeeld toeloop te vermijding, eentje neusmondmasker te tradities”, aldus ie expertteam.

Verstandige wijze

Soffer: “Diegene verantwoordelijkheid wordt nu te veel gedurende mensen zelf neergelegd. Terwijl ie beschermen van mensen met eentje kwetsbare gezondheid zowel eentje verantwoordelijkheid van den overheid is.” Ieder(in) wil dat er op eentje “verstandige wijze” wordt versoepeld, diegene noch “hele groepen mensen uitsluit”.

Erbij ie netwerk zijn 238 belangenorganisaties plusteken patiëntenverenigingen aangesloten. Ie gaat onder meer wegens verenigingen van patiënten met eentje nieraandoening, hiv, astma of ernstig overgewicht.

Doorheen: ANP