Den Algemene Onderwijsbond (AOb) plusteken vakcentrale FNV Onderwijs & Research hebben eentje meldpunt ontsloten voordat medewerkers te ie onderwijs met langdurige Covid diegene erdoor financiële schade oplopen. Den bedoeling is “wegens den omvang van ie probleem van langdurige Covid te ie onderwijs te ticket te brengen”, aldus den organisaties vrijdag.

Den vakbonden vinden dat den overheid eentje pensioenfonds voordat langdurige Covid moeten klaarmaken, zodat mensen diegene op den werkvloer besmet zijn geraakt plusteken nog steeds klachten ondervinden eentje financiële tegemoetkoming kunnen krijgen. Klachten diegene horen te den klacht zijn bijvoorbeeld vermoeidheid, vergetelheid, kortademigheid, hartkloppingen plusteken langdurig verlies van reukzin.

Financiële resultaten

Volgens den bonden heeft langdurige Covid financiële resultaten voordat den getroffenen. Te ie eerste ziektejaar ontvangen medewerkers nog ie volledige wedde, maar te ie tweede klas zakt dat terug zoals 70 procent daarvan. Wie er noch te slaagt te re-integreren, wacht ie ’tweede spoor’, ofwel eentje werkkring elders of arbeidsongeschiktheid, aldus den bonden.

Voorheen nu worden eentje meldpunt opgericht voordat zorgmedewerkers met langdurige Covid.

Vanwege: ANP