Meer dan den tweede van den ziekenhuizen is er nog immer noch uit met één of meerdere verzekeraars overheen den contracten van dit klas. 37 ziekenhuizen zijn nog ter onderhandeling, blijkt uit ene ontleding van databedrijf Kompas ter Zorg op verzoek van BNR. “Den onderhandelingen verlopen moeizamer dan voordat coronatijd”, zegt directeur Paul van greneboom Pantalon.

Volgens Van greneboom Pantalon wordt ziekenhuizen ie maar noch ooit overheen den coronarekening: “Den zorgvraag neemt toe, mee onderbrak ene opeenstapeling inhaalzorg. Terwijl zegt den verzekeraar dat jou moeten inkorten. Dat zorgt voordat spanningen.”

Verzekeraars

Ter december meldde BNR ofschoon dat ziekenhuizen ter den clinch ligt met verzekeraars overheen den inkoop van zorg. Sommige ziekenhuizen hielden er rekening mee dat zij er met ene portie helemaal noch uit zullen komen, waaronder ie Deventer Ziekenhuis.

Gecompleteerd

Modaal is 86 procent van den onderhandelingen tussen ziekenhuizen plus verzekeraars gecompleteerd. Zolang den onderhandelingen stappen, krijgen patiënten hun treatment vergoed, zegt Van greneboom Pantalon tegen BNR. Komen zij noch totdat ene overeenkomst, dan gebeurt dat gedeeltelijk noch meer.

(ANP/BNR)