Hiervoor financierde FNO meer dan honderdtal initiatieven gestructureerd op den thema’s meespelen plusteken bewegen: vernieuwende projecten én projecten gestructureerd op verspreiding van succesvolle interventies. Den ouderen wegens wie ie ging werden betrokken via opzet, uitvoering plusteken evaluatie van alle projecten.

Tijdens ie congres ‘Ene nieuwe mensenleven ouderen(zorg) vertelde FNO overheen den resultaten van dit meerjarige programma:

https://youtu.be/3LShi7g6sfo

Programma-evauluatie succesvol

Onderzoeksinstituut Nivel voerde ter opdracht van FNO eentje programma-evaluatie uit. Uit dit research kwam onder andere ie volgende:

  • Maar liefst 37.000 ouderen zijn bereikt plusteken ter gebaar gebracht.
  • Tussen den 25 plusteken 50% van den deelnemende ouderen beweegt waarlijk meer.
  • Ouderen nemen vaker initiatief wegens mensen ter den inherent wijk of woonplaats te ontmoeten.
  • Meer Veerkracht, Langer Thuis heeft eentje wezenlijke bijdrage geleverd aan den veerkracht plusteken kwaliteit van leven van alleenstaande, zelfstandig wonende ouderen.

Landelijke uitzetting van activiteiten

FNO realiseerde eentje landelijke uitzetting van activiteiten voordat ouderen op ie streek van bewegen plusteken meespelen. Er is veel kennis verzameld overheen succesvolle interventies, ie doordringen van ouderen, ie bij van co-creatie met ouderen plusteken ie nuttigheid van kennisdeling tussen projecten. Ouderen namen percentage op volwassene schelp, werden betrokken via den opzet plusteken uitvoering van den projecten plusteken gaven zinvolle kennisgeving overheen watten welnu plusteken noch werkte.

Meer kennisgeving