Ie is doorslaggevend te inzien dat innovation onzerzijds met name dient te faciliteren wegens zo lang mogelijk ene inherent waardevol leven te leiden. Belangrijke (zoom)voorwaarden daarbij zijn wegens zo getraind, gezondheidsbevorderend plus zelfstandig mogelijk te blijven. Den sociaal probleem is wegens technologische innovation te realiseren diegene erbij ouderen schreden plus ie gemakkelijk maakt mee te (blijven) verrichten indien jij vader bent, diegene ie mantelzorgen wieg maakt plus/of den naasten ontzorgt.

Regie van ouderen erbij innovaties

Wegens dit te doordringen, is ie essentieel dat ouderen zelf plus hun eventuele mantelzorgers den waarschijnlijkheid krijgen ‘ter the lead’ te zijn ter ie veranderingsproces van technologische ontwikkeling. Ie gaat namelijk wegens hun methode wegens hun (sociaal) leven te optimaliseren.

Plusteken ginder schort ie sneu toereikend nog vaak aan. Veel (zorg)technologie voordat ouderen, gaat uit van negatieve stereotypes. Zelfs het rapport van den Raad van Ouderen gaat voornamelijk uit van zorgvragen plus zorgoplossingen. Dit leidt uiteindelijk totdat zorginnovaties waarmee ouderen zichzelf onvoldoende kunnen identificeren.

Den crux zit ‘m ter den gebruikelijke invalshoek van ouderen indien passief plus hulpbehoevend, ter positie van te loeren zoals watten zij zelf kunnen invoegen ter den ontwikkeling van technologische zorginnovaties plus hoe zij zelf gewoonte maken van den uiteindelijke oplossingen. Maak hier gewoonte van, want ie is defini voordat ie uiteindelijke welslagen van den technologische zorginnovatie gestructureerd op ouderen.

Potentiële technologische kansen, indien…

Plusteken er zijn veel potentiële technologische kansen wegens ie leven van oudere mensen waardevol te toestaan zijn. Zoals medegedeeld is ie van gewichtigheid dat ouderen hierop zelf stem kunnen uitoefenen via gemakkelijke onderlinge – technologisch ondersteunde – communicatiemogelijkheden.

Tastbaar betekent ie dat den technologie noch primair zullen willen vertrekken vanuit watten professioneel handige of noodzakelijke (zorg) media zijn (zoals ECD ’s, medicatiemodules, alarmsystemen)… Ie zullen den communicatiebehoeften van den ouderen zelf indien uitgangspunt willen nemen, met kip ter the lead. Bijvoorbeeld ingevolge ene gemakkelijk toegankelijk wederkerig communicatieplatform samen met kip te creëren, dat zowel toegang schenken totdat zorg, spel plus vertier plus praktische zaken zoals boodschappenapps.

Onderbrak dit te verrichten, ontwikkeling er nieuwe kansen. Kansen wegens den veerkracht van ouderen te ondersteunen ligt er bijvoorbeeld op ie regio van wijkinrichting plus voorzieningen, hun sociale rol, ie faciliteren van ontmoetingen plus eenzaamheidsbestrijding, vervoer, maaltijden, sport plus spel. Maar zowel ter den huisinrichting (smarthomes), op ie regio van cultuur plus natuurlijk den zorg zelf. Zeker erbij ouderen met ene lage sociaal economische positie (met diverse culturele achtergronden) is hier den grootste winst te behalen.

Onder wendingen zowel belemmeringen

Er zijn zoals erbij alle wendingen zowel belemmerende factoren. Uit diverse onderzoeken blijkt dat veel ouderen zowel zelf vinden dat technologie hun zelfstandigheid plus sociale netwerk vermag reserveren plus vergroten. Maar zij zijn tegelijkertijd vreesachtig dat den huidige technologie kip berooft van hun privacy. Voorts speelt ie schaarste aan kennis ter den ronde met den technologie ene rol, plus dat neemt exponentieel toe erbij onbetrouwbaarheid, traagheid plus veelvuldige uitval van den technologie. Zowel den knechtschap van (gekoppelde) mantelzorgers (indien alarmering) vormt ene barrière.

Laagdrempelige coaching op plus toegang totdat computergebruik, kosteloos tablets plus laptops, content diegene erbij (subgroepen) ouderen past plus computergebruik zinvol maken, kunnen veel betekent wegens belemmeringen weg te nemen. Kwalitatief goede plus betrouwbare soft- plus hardware met ook laagdrempelige coaching plus schoonmaakster is essentieel.

Zowel moeten verhelderend zijn dat eigenaarschap van den persoonlijke gegevens erbij den persoon ter kwestie zelf ligt plus noch erbij den beheerder van den technologie of erbij ene derde partij zoals (zorg)professionals (the concept of personal gegevens stores). Zowel hierin is ie doorslaggevend wegens ter den ontwikkeling noch primair te vertrekken vanuit professioneel handige plus noodzakelijke (zorg) media. Plusteken ene acute crisisachtige vraag dient bijvoorbeeld noch vanzelf erbij ene mantelzorger uit te komen, uitgezonderd gewenst.

Geef ouderen den lead

Geef ouderen plus mantelzorgers daarom den lead tijdens ie ontwikkelproces plus zet den technologie zulk op dat zij den regie vasthouden ter den ontwikkelde uitkomst. Zorg dat zij zelf stem krijgen plus vasthouden op (den communicatie rondom) hun inherent gezondheid. Uiteindelijk gaat ie namelijk wegens ie stimuleren van technologische innovation waarmee ouderen zichzelf ter hoge mate kunnen identificeren. Hiermee kunnen zij zelf den regie voeren overheen ie stimuleren van hun gezondheid plus ie leiden van ene waardevol leven.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.