Nederland telt vrijwel eentje miljoen patiënten met suikerziekte type 2. Vanwege schade aan bloedvaten plus zenuwweefsel voetstappen te dit patiënten op dennenboom voortgang vaak complicaties op. Den belangrijkste zijn hart- plus vaatziekten plus nierfunctiestoornissen.

Hart- plus vaatziekten

Nivel-onderzoekers maakten gewoonte van huisartsenregistraties uit den Nivel Zorgregistraties Eerste Streep. Daarbij zowel van gegevens van ie Centraal Lessenaar van den Statistiek (CBS) met betrekking totdat gegevens overheen ziekenhuisopnames, nierfunctie-vervangende behandelingen. Zij keken voorts zoals sterfte wegens den mogelijkheid op hart- plus vaatziekten te suikerziekte type 2 met plus zonder nierschade.

Patiënten met suikerziekte plus nierschade hebben eentje 1,4 keer hogere mogelijkheid op eentje opvang voordat eentje beroerte. Voordat hartfalen plus eentje hartinfarct is dit mogelijkheid respectievelijk 2,9 plus 1,5 keer hoger dan mensen zonder suikerziekte. Vanaf 10.000 patiënten met suikerziekte mellitus type 2 plus nierschade overlijden jaarlijkse zo’n 650 patiënten. Op den 10.000 patiënten kregen 4 eentje niertransplantatie plus 52 eentje dialyse. Ie tal ziekenhuisopnames plus sterfgevallen neemt, nipt mits ie tal dialyses plus niertransplantaties, toe met den ernst van den nierschade.

Nierschade

Omdat voort goede treatment nierschade te beperken is, geven den onderzoeksresultaten eentje indruk van potentieel te voorkomen complicaties te optimale treatment van patiënten met suikerziekte type 2.