Er moeten meer diversiteit komen te ie klinisch research zoals antimigrainemiddelen. Dat veiligheidsfunctionaris migrainewetenschappers Antoinette Maassen van dennenboom Brink plus Linda Hoewel-Hassany van den sectie Inwonende Medicijnen van ie Erasmus MC. Zij publiceerden hun bevindingen te eentje opinieartikel te The Lancet Neurology.

Migraine

Den nieuwe mensenleven migrainemiddelen is voordat ie grootste sector getest te eentje homogene populatie. Dit bestaat voornamelijk uit Amerikaanse witten vrouwen met eentje gemiddelde BMI van 30+. Dat maakt ie effect van den medicatie op mensen van andere sekse, postuur, etniciteit plus ouderdom te feite wispelturig.

Farmacokinetiek

‘Etniciteit, sekse, body mass index plus ouderdom hebben met name stemkracht op den farmacokinetiek. Karakteristieken mits sekse hebben echter zowel stemkracht op den farmacodynamiek te ie vlees. Ie vlees van eentje Amerikaanse vrouw van 50 reageert verschillend dan dat van eentje kleine dunne Japanse man van 35.’

Inclusie

Hoewel-Hassany plus Maassen van dennenboom Brink pleiten daarom voordat den inclusie van meer verschillende patiëntengroepen te geneesmiddelenstudies. Den roep wegens meer diversiteit te wetenschappelijk research zoals ziekten plus geneesmiddelen klinkt alreeds langer. Onder migraine gaat ie wegens veel patiënten. ‘Er zijn namelijk wereldwijd meer dan 1 miljard mensen met migraine plus ie komt te alle uithoeken van den wereld even vaak voordat’, zei Maassen van dennenboom Brink plus Hoewel-Hassany.