Honingbij ene meldpunt van vakvereniging FNV hebben zichzelf totdat nog toe wijd vierduizend zorgprofessionals aangediend diegene kampen met langdurige klachten na ene coronabesmetting. Den unie dringt ter den staatsbeleid aan op snelle maatregelen wegens ie inkomensverlies van ene portie van dit mensen te compenseren. “Den tijdstip dringt voordat dit mensen, diegene geheel of gedeeltelijk dreigen te wordt afgekeurd plusteken nu ofschoon te maken hebben met fors inkomensverlies”, schrijft vicevoorzitter Kitty Welp aan den Tweede Ruimte. Den schrijven is zowel zoals den ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) plusteken Conny Helder (Langdurige Zorg) getogen.

Nu den coronacrisis te Nederland zowat twee klas gaande is, dreigt ontslag voordat ene eerste menigte mensen diegene tijdens den eerste besmettingsgolf ziek werden plusteken last bleven vasthouden van gezondheidsklachten. Voordat dit menigte moeten volgens FNV zo snel mogelijk ene tegemoetkomingsfonds wordt ingesteld.

Inkomensgevolgen

“Onzerzijds geduld is op”, zegt Welp. “Dat Longcovidfonds laat ofschoon veel te lang op zichzelf wachten. Aan ie start van den pandemie eisten wij dat er preventief beschermingsmiddelen moesten komen. Eentje klas geleden wezen wij op den inkomensgevolgen voordat mensen diegene langer dan ene klas ziek waren plusteken nu staat den keuring voordat den arbeidsongeschiktheid voordat den deur.”

OMT

Welp legt ene zwachteling tussen coronagevallen plusteken den inmenging van ie ministerie van Volksgezondheid met den adviezen van ie Outbreak Management Team (OMT). Nieuwsuur bracht vorige week zoals zonder dat teksten van ie onafhankelijke team van experts werden gewendraken na opmerkingen van ambtenaren. Overheen ie ontraden van mondmaskers voordat personeel te den ouderenzorg, wegens ie tekort aan zulke middelen, stelde ene staatssecretaris bijvoorbeeld dat ie “nog welnu ene tandje scherper” kon. Minister Kuipers vindt dat den zelfstandigheid van ie OMT ermee noch is aangetast. Volgens hem stelden ambtenaren “verduidelijkende vragen”.

FNV vindt dat welnu stevig sprake wasgoed van beïnvloeding plusteken meent dat dit heeft geleid totdat besmettingen onder zorgpersoneel. “Dat is ongehoord. Den verantwoordelijkheid van ie regering voordat gezondheid plusteken inkomensverlies van zorgprofessionals is simpelweg noch meer te ontkennen. Er moeten iets plaatsvinden”, aldus den unie. (ANP)