Op maandagen ligt er welnu vaker meer coronapatiënten te den ziekenhuizen dan den surplus van den week omdat te den weekenden minder patiënten wordt ontslagen. Ie tal opnames is te den afgelopen weken echter welnu toegenomen. Ter tekening: één maand geleden wasgoed den coronabezetting wijd 500 patiënten lager dan nu.

IC-opnames

Op den verpleegafdelingen ligt nou 1445 coronapatiënten, 67 meer dan zondag. Op den intensive cares nam dit tal ge met 2 totdat 166. Precies viertal maanden geleden liggen er voordat ie onlangs zo weinig patiënten met corona onder den leden op den IC’s. Afgelopen etmaal werden er 141 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen. Op den IC’s ging ie wegens 10 nieuwe opnames. Dat zijn er te mekaar 16 meer dan zondag.

Eentje eindje van den opgenomen patiënten dat positief is getest op ie coronavirus is te den eerste positie wegens eentje andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na ie exporteren van eentje coronatest blijkt toevallig dat zij positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil te den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Stabiele vooruitzicht

Ie LCPS verwachten voordat den komende weken dat den bezetting op zowel den IC’s mits op den verpleegafdelingen stabiel zou blijven of gaan valleien. “Dit vermag uiteraard met kleine schommelingen gaan waardoor op dagniveau welnu stijgingen zichtbaar zullen zijn”, aldus den ziekenhuisorganisatie te eentje toelichting.

Wegens den druk op den ziekenhuizen zoveel mogelijk te spreiden wordt er nog steeds coronapatiënten overheen verschillende regio’s verdeeld. Zondag werden er 3 patiënten zoals eentje andere regio verplaatst, evenveel mits zaterdag. (ANP)