Ie veel patiënten met ie coronavirus ter den Nederlandse ziekenhuizen is dinsdag weer gestegen, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Er ligt nu ter totaal 1580 coronapatiënten, 87 meer dan maandag. Dat is ie opperste veel ter wijd ene maand.

Op den verpleegafdelingen ligt nou 1354 patiënten met corona, 75 meer dan ene dag voorheen. Op den intensive cares nam dit veel toe met 12 totdat 226.

Maandag liet ie totaalaantal Covidpatiënten ene plotselinge stijging zien van 149, den grootste versteviging sinds staart december 2020. Op maandagen ligt dit aantallen welnu vaker hoger dan den surplus van den week omdat ter den weekends minder patiënten wordt ontslagen. Vergelijken met ene week geleden ligt er nu 237 meer mensen met corona onder den leden ter den ziekenhuizen. Den aantallen zijn echter nog immer relatief verachtelijk. Half december waren ie er nog wijd mille meer dan nu.

LCPS

Ie LCPS voorspelde voorheen hoewel dat ie veel coronapatiënten ter ziekenhuizen weer zullen toenemen, indien gevolg van den razendsnelle verspreiding van den omikronvariant. Daarbij geven ziekenhuizen aan dat veel opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus, ter den eerste positie wegens ene andere oorzaak wordt opgenomen. Na ie exporteren van ene coronatest blijkt dat zij toevallig positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers ter patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Afgelopen etmaal werden er 210 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen, op den ic’s ging ie wegens 19 nieuwe opnames.

Wegens: ANP