Producent Novo Nordisk heeft ene vergoeding aangevraagd voordat ene beperkte menigte mensen met ernstig overgewicht. Dit is den menigte waarvoor ie Zorginstituut Saxenda heeft beoordeeld. Ie betreft volwassenen diegene ofschoon meespelen aan ene GLI-programma plusteken ene extreem verhoogd gezondheidsrisico hebben dat samenhangt met hun gewicht. Dit zijn mensen met ene BMI van 35 plusteken hoger diegene ene hart- plusteken vaatziekte, slaapapneu of artrose hebben, plusteken mensen met ene BMI van hoger dan 40. Ie gaat daarbij wegens volwassenen diegene geen suikerziekte type 2 hebben plusteken nog noch ter aanmerking komen voordat operaties zoals ene maagverkleining.

Gewichtsafname

Dit kenmerken vormen den voorwaarde diegene ie Zorginstituut stelt aan den vergoeding van Saxenda onder den treatment van overgewicht. Ter diegene voorwaarde heeft ie zowel opgenomen dat iemand met Saxenda moeten uitvallen indien na 3 maanden gewoonte ie gewicht noch met minstens 5 procent is afgenomen.

Bewezen effectief voordat kleine menigte

Ter zijn inschatting komt ie Zorginstituut totdat den slotsom dat Saxenda ter combinatie met den GLI voordat den geselecteerde menigte mensen met ernstig overgewicht huis werkt dan den combinatie van GLI plusteken ene placebo (neppil). Ie wetenschappelijk research levert bewijs dat met Saxenda meer mensen minstens 10 procent afvallen dan met ene placebo. Den verwachting is dat hierdoor den kwaliteit van leven van dit mensen verbetert plusteken dat ziektes diegene met hun gewicht zinsverbanden noch verergeren of zelfs minder wordt.

Eerste obesitasmiddel dat wordt vergoed

Mits minister Kuipers van Volksgezondheid ie raad van ie Zorginstituut overneemt, is Saxenda ie eerste medicijn voordat den treatment van overgewicht dat uit ie basispakket wordt vergoed. Treatment met Saxenda kost vrijwel 2.600 euro vanaf patiënt vanaf klas.

Doorheen: Nationale Zorggids