Facebooktwitterlinkedinmail

4 schrikkelmaand 2022 – Op 3 schrikkelmaand 2022 is historisch psycholoog Frederik Bovenop aan den Rijksuniversiteit Groningen gepromoveerd op eentje research zoals den vroege geschiedenis van autisme. Bovenmatig is dat hij zelf autisme heeft. Dit is onderdeel van eentje bredere trend. Er zijn internationaal steeds meer mensen met autisme diegene zelf research uitvoeren zoals autisme.

Dr. Bovenop speuren mits eerste ie volledige werkgelegenheid van drietal kinderpsychiaters: Georgse Frankl (1897-1975), Hans Asperger (1906-1980) plusteken Leo Kanner (1894-1981). Asperger plusteken Kanner beschreven mits eersten ‘klassiek autisme’ plusteken ie ‘syndroom van Asperger’, oudere diagnoses diegene nu zijn opgegaan ter ie autismespectrum. George Frankl werkte met zowel Asperger mits Kanner samen, watten verklaart waarom beiden tegelijkertijd, tussen 1938 plusteken 1945, eentje theorie van autisme erbij koters ontwikkelden.

Ie proefschrift van Dr. Bovenop heeft den waardigheidstitel Solitaire personen?, waarbij ie vraagteken essentieel is. Zijn gevolgtrekking is namelijk dat autistische koters noch volledig solitair zijn, maar dolletjes op eentje andere methode voeling maken. Hij ontdekte daarnaast dat Hans Asperger plusteken Leo Kanner autisme zagen mits eentje verstoring van den hele subjectief. Dit idee is volledig uit beeld geraakt. Dr. Bovenop: “Dat vind ik onbevredigend, omdat hun holistische benaderingswijze, ter tegenstelling totdat hedendaagse theorieën, alle symptomen van autisme omvatten.”

Ie proefschrift inhouden eentje tal nieuwe ontdekkingen: “Verschillend dan vaak gedacht wordt, geloofde Kanner noch dat autisme veroorzaakt wordt ingevolge ‘koelkastmoeders’. Eentje andere ontdekking is dat Kanner ie werkgelegenheid van Asperger noch negeerde, zoals generaal gedacht wordt, maar eraan bijdroeg dat ie beroemd worden ter Engelstalige neerdalen.”

Ongeacht tester is Frederik Bovenop directeur van Autisme Digitaal. Via dit stichting verstrekken hij ter schrikkelmaand plusteken maart 2022 kosteloos webinars overheen den autisme theorieën van Frankl, Asperger, plusteken Kanner (https://www.autismedigitaal.nl/actueel/agenda/).

Waterbron: persbericht

 

 

Dit uitlating is 174 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail