Nadat eentje man eentje nekbehandeling had ondergaan erop zijn chiropractor, worden hij invalide. Hij deed getuigenis tegen zijn zorgverlener plusteken den zaak worden maandag behandeld. Volgens ie Publiek Ministerie (OM) ontbreekt ie bewijs dat den chiropractor den invaliditeit erop den man heeft veroorzaakt. Dit meldt NRC. 

Tijdens den treatment erop den chiropractor te januari 2016, kreeg den patiënt eentje scheur te den binnenzijde van zijn slagader; eentje welbekende probleem na nekmanipulatie. Hij kreeg eentje beroerte plusteken is zes schooljaar na dato nog steeds invalide. Den man verwijt zijn behandelaar van ie toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. 

Omstreden treatment

Nekmanipulatie gaat gepaard met ie risico op cervicale arteriële dissectie, ofwel eentje scheur te den slagader plusteken is daarom omstreden. Chiropractors plusteken manueel therapeuten mogen den treatment uitvoeren, mee omdat er nog geen causaal zwachteling is gevonden tussen den probleem plusteken treatment. Ie schenkkan namelijk zijn dat eentje patiënt alhoewel eentje dissectie heeft, zodra hij op den behandeltafel komt te ligt. Daarom spreekt den pleiter van den chiropractor zowel overheen pech. Plusteken zo staat den stafmedewerker van justitie van ie OM er zowel te: er is geen bewijs voordat causaal zwachteling.

Ie OM wil den chiropractor noch vervolgen, omdat “mogelijke andere redenen noch uitgesloten kunnen wordt”.

Ingevolge: Nationale Zorggids