Rouvoet wil dat den overheid meer doet om mensen te promoten met “gezondheidsbevorderend opeten, bewegen, mentale gezondheid plusteken ene gezonde milieu”. Want, zegt hij, “gezonde mensen zijn minder kwetsbaar. Te den ziekenhuizen zagen wij opvallend veel mannen van ene klas of 40, 50 met overgewicht. Jij kunt noch elke opvang voorkomen, maar mensen met ene goede gezondheid, zonder overgewicht, maken minder mogelijkheid op ernstige klachten dan mensen diegene noch den juiste keuzes kunnen maken, bijvoorbeeld voort hun inkomen of woonomgeving.”

Daarnaast wil Rouvoet dat er strafbaar gaat zoals ie verwijderen van ouders plusteken koters, zoals ie scholen van artsen, zoals wetenschappelijk research plusteken zoals “ene flexibele schil van GGD’ers diegene ingezet kunnen wordt te tijden van laagconjunctuur”.

Dat is geen verfrissend sound, benadrukt Rouvoet, na den Mexicaanse influenza te 2009 wasgoed alhoewel vastgesteld dat er meer strafbaar nodig wasgoed voordat publieke gezondheid. Dat strafbaar kwam er noch, plusteken “mits jij den lessen van den Onderzoeksraad bekijkt, moeten jij vaststellen dat wij nu idem dreigen te uitrichten. Zo investeren wij noch te ie bevechten van infectieziekten, waardoor wij via ene volgende pandemie weer willen geconstateerd dat wij geen lessen hebben getrokken plusteken noch voorbereid waren.”

Opschalen

GGD GHOR Nederland heeft vorig klas meerdere omkeren gevraagd om toegevoegd strafbaar. “Totdat op den dag van vandaag is er werkelijk zelfs bezuinigd. Wij hadden moeite om op te schalen. Wij kunnen ie onzerzijds noch toestaan onderschikkend te zijn van ie improvisatievermogen van individuele GGD’plusteken”, aldus Rouvoet. Te ie regeerakkoord van den nieuwe samenwerking ziet hij welnu watten plannen, “maar ie gaat om te weinig strafbaar plusteken daarheen moeten ook te veel van betaald wordt. Mits jij ie allen uit idem kleine wedstrijdje moeten halen, weet jij zeker dat jij tekortschiet.”

Om: ANP