Facebooktwitterlinkedinmail

24 schrikkelmaand 2022 – Sociale steunpilaar is van vitaal gewichtigheid voordat slachtoffers van bijvoorbeeld ene misdrijf, maar hoe diegene steunpilaar precies werkt wasgoed nog wollig. Met steunpilaar van ie Slachtofferhulp Nederland speuren Pien van den Ven daarom den rol van zowel steunpilaar van den sociale omtrek indien van lotgenoten ter ie omgaan met ene slachtofferervaring. Lotgenotencontact  blijkt ene bijzondere bijdrage te kunnen leveren aan ie samenvoegen van den slachtofferervaring ter den inherent identiteit. Van den Ven promoveerde op 18 schrikkelmaand 2022 op ie research aan Tilburg University.

Ie meemaken van ene ingrijpende slachtofferervaring schenkkan diepzinnig overwerken ter den leefwereld plusteken sociale omtrek van ie slachtoffer. Den impact plusteken beleving schenkkan ontiegelijk verschillen, maar nagenoeg iedereen hebben slachtoffers behoefte aan betekenisgeving. Zo´n ervaring schenkkan namelijk complexe emoties plusteken vragen met zichzelf meebrengen.

Uit voordien research is vertrouwd dat sociale steunpilaar important is ter ie wegens leren gaan met ene slachtofferervaring. Zowel weten wij dat ie (hier)zei van ervaringen schenkkan meebetalen aan ie zin geven aan diegene ervaringen. Weliswaar is noch verhelderend hoe sociale steunpilaar plusteken ie (hier)zei van slachtofferervaringen er precies uit zien plusteken hoe dat bijdraagt aan ie omgaan met ene slachtofferervaring. Daarnaast komen uit den praktijk signalen dat slachtoffers zichzelf na verloop van tijdstip noch gehoord voelen wegens of geen contact geoefend honingbij hun sociale relaties, terwijl dat welnu gebeurt honingbij lotgenoten.

Pien van den Ven speuren daarom welke rol sociale steunpilaar plusteken lotgenotencontact precies spelen ter ie omgaan met ene slachtofferervaring. Daarvoor maakte zij onder meer gewoonte van ene observatie van lotgenotengroepen. Zowel gebruikte zij gegevens uit ene langdurige studie zoals getroffenen van den Enschede ramp voordat ie meten van ie zwachteling tussen mentale gezondheidsklachten plusteken geoefend tekort aan sociale steunpilaar.

Sociale steunpilaar
Ie research toont aan dat slachtoffers noch eeuwig plusteken noch rechtstreeks kunnen bevatten watten kip is overvallen, watten den ervaring voordat kip betekent plusteken watten zij nodig hebben wegens er voorbij te groeien. Slachtoffers diegene wellicht den meeste sociale steunpilaar nodig hebben wegens hun mentale gezondheidsklachten, geoefend ene klas na den slachtofferervaring ene groter tekort aan steunpilaar.

Identiteit plusteken zingeving
Ie leren omgaan met den slachtofferervaring bestaat uit ie zingeven aan den slachtofferervaring plusteken ie opbouwen van ene identiteit waar diegene ervaring ene onderdeel van wordt. Lotgenotencontact schenkkan ene middel zijn wegens wegens interactie met gelijkgestemden te uitproberen met plusteken vorm te geven aan diegene identiteit. Den interactie met lotgenoten draagt honingbij aan onderlinge steunpilaar, herkenning plusteken normalisering.

Van den Ven beveelt iedereen diegene met slachtoffers werkt aan wegens ie gewichtigheid van sociale reacties plusteken ie sociale netwerk ter overweging te nemen. Zowel wijst zij op den urgentie van vervolgonderzoek zoals den waarde van verschillende vormen van sociale steunpilaar ter den nasleep van verschillende slachtofferervaringen.

Promotie
Pien van den Ven promoveerde op 18 schrikkelmaand 2022 aan Tilburg University. Waardigheidstitel proefschrift: The role of social support ter the aftermath of victimization. Interpersonal aspects of coming to terms with a victimization experience. Promotor: prof. dr. A. Pemberton; copromotores: dr. M.J. van Hulst, dr. S.B.L. Leferink.

Rivierbron: persbericht

 

Dit uitlating is 19 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail