Zij zijn zij meer gestrest/opgejaagd plusteken hebben zij meer depressieklachten, gevoelens van verlatenheid plusteken onzekerheid

Lockdowns pakken voordat veel jongeren ontkennend uit voordat den lichamelijke plusteken mentale gezondheid. Zo bewegen zij minder plusteken weten zij meer gevoelens van laagconjunctuur, verlatenheid plusteken onzekerheid. Vooral kwetsbare jongeren wordt zwaar geraakt. Welnu toeschijnen den klachten, na versoepelingen, via den meeste jongeren snel minder te wordt. Dat blijkt uit literatuuronderzoek van ie RIVM plusteken ie Nivel.

Wij onderzochten den resultaten van den coronapandemie op jongeren ter ie eerste schooljaar van den pandemie. Hiervoor vergelijken wij 145 studies uit vrijwel 60 terechtkomen.

Minder verplaatsing plusteken meer negatieve gevoelens
Uit den studie blijkt dat jongeren ter dit tijdsperiode modaal minder zijn gaan bewegen plusteken zwaarder werden. Voorts zijn zij meer gestrest/opgejaagd plusteken hebben zij meer depressieklachten, gevoelens van verlatenheid plusteken onzekerheid. Zowel geoefend zij meer druk op den thuissituatie. Dit geldt vooral voordat kwetsbare groepen. Er zijn zowel positieve resultaten van lockdowns. Zo zorgen zij voordat meer vrije tijdstip, minder prikkels plusteken verplichtingen, minder schoolstress plusteken meer zelfstandigheid.

Onderzoeksprogramma zoals resultaten langlopende depressie
Den coronapandemie veroorzaakt eentje depressie diegene lang toestaan. Overheen den resultaten van korte crises op mensen (bijvoorbeeld eentje vitaal ongeluk of natuurramp) wordt alreeds veel research gedaan. Overheen den resultaten van langzame, langlopende crises plusteken watten dit doet voordat den lichamelijke plusteken mentale gezondheid, is nog weinig vertrouwd. Ie Netwerk GOR  (RIVM, GGD GHOR Nederland, ie Nivel plusteken ARQ Vaderlands Psychotrauma Centrum) verzamelt hier, ter ie kader van eentje vijfjarig onderzoeksprogramma,  meer kennis overheen. Ermee kunnen beleidsmakers via dit plusteken volgende, soortgelijke crises effectieve maatregelen nemen.

Ie literatuuronderzoek is onderdeel van den Integrale Gezondheidsmonitor COVID-19, diegene ter opdracht van ZonMw plusteken ie ministerie van VWS wordt verricht. Doelwit ervan is zicht te liefhebben op den resultaten van den coronapandemie plusteken den genomen coronamaatregelen op den gezondheid. Onder ie Nivel valt den Integrale Gezondheidsmonitor GOR-COVID  hierbinnen ie onderzoeksprogramma Rampen plusteken Milieudreigingen van programmaleider prof. dr. Michel Dückers.

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den rivierbron plusteken/of aanbieder voordat meer kennisoverdracht overheen dit uitlating. Televisiejournaal schenkkan veranderen, onjuistheden of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plusteken rapporteer a.u.b. berichten, reacties plusteken/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien present …

Naam schrijver plusteken/of herschrijven wegens: Nivel
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Put via dit wetsartikel: : Nivel
Watten is den URL via dit rivierbron?: https://www.nivel.nl/nl/nieuws/internationaal-onderzoek-bevestigt-lockdowns-slecht-voor-veel-jongeren
Originele waardigheidstitel: Internationaal research bevestigt: lockdowns slecht voordat veel jongeren
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers, Mantelzorgers, Studenten
Datum: 2022-01-24