Den Leidse biotechnoloog Pharming denkt beet te hebben met eentje mogelijk medicijn tegen den zeldzame ziekte APDS. Vervolgonderzoek zoals ie middel leniolisib wijst er volgens ie beursgenoteerde onderneming op dat ie medicijn schenkkan werken tegen den ziekte. Ie aandeel van Pharming schoot opwaarts na ie nieuwsbericht.

APDS is eentje zeldzame klacht aan ie afweersysteem diegene onder andere voordat problemen aan den luchtwegen schenkkan zorgen. Zowel zorgt den ziekte ervoor dat er overmatig veel lymfocyten, eentje type witten bloedcel, wordt aangemaakt plus is den mogelijkheid op eentje vorm van kanker vitaal.

Klinisch research

Pharming kocht te 2019 den rechten op leniolisib van den Zwitserse farmaceut Novartis. Uit den tweede plus derde ontwikkelingsfase van ie klinische research zoals ie middel leidden onderzoekers onder andere overheen dat ie afweersysteem normaler begint te werken na toediening van ie middel. Ie onderneming wil tussen april plus juni toestemming vragen erbij toezichthouders wegens ie middel te mogen verkopen.

Weesgeneesmiddel

Beleggers reageerden woensdagochtend opgetogen overheen ie nieuwsbericht plus zetwerk Pharming haast 7 procent hoger. Omdat APDS eentje zeldzame ziekte is, krijgt ie middel waar Pharming den rechten op heeft den status van eentje weesgeneesmiddel. Dat betekent dat ie biotechnologiebedrijf ie medicijn waarschijnlijk voordat eentje hogere prijs schenkkan verkopen. (ANP)