Ene meerderheid van den FNV- plus CNV-leden heeft ingestemd met den nieuwe cao voordat ziekenhuispersoneel, meldt den werknemersorganisatie. Wijd 70 procent van den FNV-achterban diegene werkzaam is ter ene ziekenhuis of revalidatiecentrum is akkoord getogen met den afspraken, ter den CNV is dat 80 procent.

Den cao gaat met terugwerkende potentieel ter vanaf 1 juli 2021 plus loopt totdat 31 januari 2023. Den 200.000 ziekenhuismedewerkers diegene onder den afspraken vallen krijgen minstens 2 procent structurele loonsverhoging, met ene bodem van 90 euro plus ene minimumloon van 13 euro vanaf uur. Zowel gaan den toeslagen voordat onregelmatig werkgelegenheid opwaarts.

Den onderhandelingen met werkgeverskoepel NVZ liepen maanden plus strandden voordat den kerst nog. Te den tweede tweede van januari worden alsnog ene akkoord bereikt. Den positie van den andere bonden is nog noch verstaanbaar, maar FNV heeft te den sector welnu den meeste leden.

FBZ komt staart dit week met den uitsluitsel van den stemming onder haar leden. Den positie van NU’91 is nog noch verstaanbaar. Ie bestuur polst ofschoon enkele weken haar achterban.