Ene volwassene meerderheid van den FNV- plus CNV-leden heeft ingestemd met den nieuwe cao voordat ziekenhuispersoneel, zo veiligheidsfunctionaris den vakbonden. Ene cao toestemmen wordt afgesloten met twee vakbonden, dus den afspraken voordat 200.000 ziekenhuismedewerkers zijn nu permanent rond.

Weids 70 procent van den FNV-leden diegene werkzaam zijn ter eentje ziekenhuis of revalidatiecentrum is akkoord getogen met den afspraken. Onder CNV-leden ligt dat percentage nog hoger: meer dan 80 procent stemde ter, aldus eentje woordvoerder. CNV-leden mogen officieel nog totdat maandag wegens 12.00 uur stemmen, maar volgens den woordvoerder zullen ie percentage noch veel meer wijzigen.

Onregelmatige instituten

Den cao voordat den ziekenhuizen gaat met terugwerkende sterkte ter vanaf 1 juli 2021. Den ziekenhuismedewerkers diegene onder den afspraken vallen, krijgen minstens 2 procent structurele loonsverhoging, met eentje bodem van 90 euro plus eentje minimumloon van 13 euro vanaf uur. Zowel gaan den toeslagen voordat onregelmatig werkgelegenheid opwaarts.

Den onderhandelingen met werkgeverskoepel NVZ liepen maanden plus strandden ter december. Te den tweede tweede van januari worden alsnog eentje akkoord bereikt. Den positie van den FBZ plus NU’91 is nog noch verstaanbaar, maar FNV heeft binnenshuis den sector welnu den meeste leden.

Wollig

Nipt mits te den cao UMC’s, liet NU’91 ter januari weten ie akkoord noch te zullen ondertekenen. NU’91 vond den afgesproken loonsverhoging onvoldoende. Vakvereniging FBZ, diegene hoogopgeleide zorgmedewerkers zoals fysiotherapeuten, artsen plus logopedisten vertegenwoordigt, heeft ie akkoord welnu voorgelegd aan den ruwweg 12.500 leden. FBZ komt staart dit week met den uitsluitsel van den stemming onder haar leden. Ie bestuur van NU’91 polst hoewel enkele weken haar achterban plus komt dit week met eentje statement.