Ie Laurentius Ziekenhuis is op verschillende departementen eentje pilot gestart met Virtual Reality (VR). Ermee willen zij angst, pijn plus stress verminderen via patiënten voordat, tijdens plus na den treatment. Maandag vond den officiële overhandiging van den VR-brillen positie.

Op den pijnpoli kunnen patiënten tegenwoordig gewoonte maken van zo’n VR-bril indien aanvulling op hun treatment. Den OK plus autopsie dialyse nemen straks den brillen ter gewoonte. “Angst vóór eentje operatie schenkkan ervoor zorgen dat er meer behoefte is aan pijnstilling. Om den distractie plus recreatie diegene eentje VR-bril schenkkan geven, zie jouw dat mensen minder pijnmedicatie nodig hebben. Idem geldt voordat na den operatie of tijdens eentje pijnlijke treatment”, legt pijnverpleegkundige José Pijnenburg uit. Bestuursregio dialyse gaat den bril verwedden via patiënten met prikangst. Ie aanprikken van eentje shunt verloopt hierdoor makkelijker plus mensen geoefend ie indien minder synoniem.

VR-pilot

Ie Limburgse ziekenhuis heeft van Stichting Vrienden van Laurentius eentje budget ontvangen voordat eentje tweejarige pilot. Overheen één schooljaar wordt ie pilotproject geëvalueerd plus mogelijk indien standaard ingevoerd op dit plus andere departementen van ie ziekenhuis.