Na den boostervaccinatie is relatief vaker ene nevenwerking van opgezette lymfeklieren gemeld dan na den eerste plusteken tweede prik tegen ie coronavirus. Te den meldingen diegene Lareb ontving, zag ie bijwerkingencentrum zowel dat den reactie voorheen na den prik ontstond, modaal ene halve dag totdat ene dag langer aanhield plusteken dat meer melders last hadden van den klieren.

Vergrote lymfeklieren ter den keel, oksel of rond ie sleutelbeen is ene kennis reactie na ene vaccinatie. Ie schenkkan ontwikkeling omdat immuuncellen ter den klieren actief wordt. Sommige melders vertelden aan Lareb dat den lymfeklieren den uitgestrektheid hadden van ene golf- of tennisbal.

Pijn

Ongeacht opgezette klieren, kwamen er zowel meer meldingen hierbinnen overheen pijn op den positie waar den prik worden gezet. Andere veelvoorkomende bijwerkingen zijn even vaak gemeld gedurende Lareb mits na ie eerste plusteken tweede coronavaccin. Ie gaat dan bijvoorbeeld wegens spierpijn, koorts of koude rillingen.

Mille meldingen vanaf dag

Te januari zei Lareb-directeur Agnes Zijde dat er ruwweg mille meldingen vanaf dag binnenkwamen overheen den boosterprik, met uitschieters zoals 2500 meldingen vanaf dag. Dat waren er meer dan vorig schooljaar op ie record van den vaccinatiecampagne. Zowel waarna viel Zijde op dat er veel meldingen binnenkwamen overheen den klieren. (ANP)