Kunstenaars plus organisaties op ie regio van zorg plus welzijn voordat ouderen kunnen voordat nieuwe projecten eentje financiële bijdrage aanvragen. Ter 2021 vermag dat vóór 1 april plus vóór 1 september.  Meer inlichting plus inspiratie op langlevekunst.nl.

Leergraag

Dat er uitgestrekte behoefte is aan kunstparticipatie-initiatieven, blijkt zowel uit research onderbrak Ruigrok NetPanel ter opdracht van den trio fondsen. Maar liefst 74% van den mensen van 60 klas plus papa lijkt ie wieg wegens actieve kunst te uitoefenen. Fotograferen (43%), eentje muziekinstrument bespelen (25%) plus verven of tekenen (25%) zijn favoriet. Ouderen vooruitzien dat den activiteiten vreugde plus gezelligheid voortschuiven plus vinden ie zinvolle tijdsbesteding diegene hun scherpgerand houdt. Eerdere wetsartikelen op www.beteroud.nl lieten dat zowel reeds zien. Denken bijvoorbeeld aan den ouderen diegene ter Bronckhorst participeren aan Kunst aan den Keukentafel, of den ouderen diegene lust van den dansprojecten van Pra Muziektheater.

Belemmeringen

Den voornaamste belemmeringen wegens actieve kunst te uitoefenen zijn lichamelijke beperkingen (27%), den kosten (21%) plus ‘ik vind ie snel te druk of te veel’ (13%). Den opzet van den nieuwe initiatieven biedt precies op dit punten eentje uitkomst: onderbrak den kleinere groepen, oplossingen voordat vervoer, lage inherent bijdrage plus begeleiding ter plus voetlicht voordat fysieke beperkingen kunnen reeds dit ouderen tóch exporteren watten zij zo graag willen. Ie Lang Leve Kunst Pensioenfonds draagt zo ter aan den kwaliteit van leven van eentje kwetsbare menigte.

Vliegende start

Den ervaring leert dat initiatieven van intact verschillende sectoren (ter dit geval: kunst met zorg plus/of welzijn) vaak lastig aan financiering kunnen komen. Den startbijdrage van ie Lang Leve Kunst Pensioenfonds vermag nieuwe projecten eentje vliegende start geven waardoor andere financiers, waaronder lokale overheden, sneller tekenhaken plus ouderen op meer plekken terecht kunnen. Den ambitie van den trio fondsen is dat overheen tien klas ter alle gemeentes van Nederland eentje passend aanbod is. 

Meer weten overheen ie research zoals ouderen plus kunst- plus cultuur? Lees het hele rapport

Kosteloos Bookazine

Ter eentje opzienbarend pensioenfonds hoort nieuwe inspiratie: Waarom is zo kunst zo waardevol voordat ouderen? Hoe geven ie zin plus vreugde aan hun leven? Watten heeft hun overheen den streep getrokken wegens hun schroom te winnen plus mee te exporteren? Plus, watten is er van den projecten werd ter coronatijd? Ter ie kosteloos bookazine Lang Leve Kunst – Ouderen ter den titelrol leest u vrolijke plus ontroerende vertellen van ouderen plus initiatiefnemers plus hun ervaring met kunstactiviteiten ter den afgelopen jaren. Voorafgegaan onderbrak eentje vraaggesprek met onder meer Prof. dr. Tineke Abma overheen den waarde van kunstparticipatie onderbrak ouderen plus ie research dat zij plus haar team daarnaar exporteren.

‘Nu is mijn korte termijn herinneringsvermogen nog zo slecht, dit lukt mij welnu. Ik overstijg mijzelf.’

Interesse? Vraag vrijblijvend den digitale publicatie aan: Lang Leve Kunst – Ouderen in de hoofdrol.